خانه » اخبار جهان » افزایش ۰.۱ درصدی هر اونس طلا بعد از وقوع انفجار تروریستی در شهر منچستر
افزایش ۰.۱ درصدی هر اونس طلا بعد از وقوع انفجار تروریستی در شهر منچستر
افزایش ۰.۱ درصدی هر اونس طلا بعد از وقوع انفجار تروریستی در شهر منچستر

افزایش ۰.۱ درصدی هر اونس طلا بعد از وقوع انفجار تروریستی در شهر منچستر

امروز قیمت هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۶۱ دلار و ۵۵ سنت رسید. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، در حالی که بعد از وقوع انفجار تروریستی در شهر منچستر انگلیس که دست کم ۱۹ کشته و بیش از ۵۰ زخمی بر جای گذاشت، سرمایه گذاران به حاشیه بازار رفته اند، قیمت طلا امروز تقریبا ثابت بود.

این انفجار در پایان کنسرت یک خواننده آمریکایی در سالن منچستر آرینا اتفاق افتاد و به گفته مقامات آمریکایی احتمالا یک بمبگذاری انتحاری بوده است. ترزا می، نخست وزیر انگلیس طی ظهاراتی بیان کرد که با این حادثه مثل یک حمله تروریستی رفتار خواهد شد. ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در یادداشتی نوشت: در حال حاضر، به رغم خبرهای تراژدیک ارسالی از منچستر انگلیس، قیمت فلزات گرانبها نسبتا بدون تغییر است. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تنش های ژئوپلتیک مجددا دارد بالا می گیرد، ما احتمال می دهیم که قیمت طلا از روز سه شنبه به بعد واکنش شدیدتری نشان خواهد داد.

انفجار تروریستی و تضعیف دلار

طبق این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۶۱ دلار و ۵۵ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز .۱ درصد افزایش داشت و به ۱۲۶۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

تنش های سیاسی در امریکا به دلیل بحث های درگرفته در خصوص دونالد ترامپ و تضعیف دلار در برابر یورو موجب شده تا قیمت طلا تقویت شود. رونالد لئونگ، تحلیلگر بازار طلا تأکید کرد: تضعیف دلار در حال کمک به بالا رفتن قیمت طلاست.

قیمت طلا هفته گذشته و به دنبال مطرح شدن بحث هایی در خصوص ارتباط ماجرای اخراج رئیس اف بی آی با تحقیقات در مورد رابطه مقامات دولت ترامپ با روسیه ۲٫۲ درصد افزایش یافت. امروز و پس از آنکه انجلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت که ارزش یورو بسیار ضعیف است، ارزش یورو در برابر دلار به نزدیکی بالاترین رقم در طی ۶ ماه گذشته رسید.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز انتظار داشتند صعود قیمت طلا ...