خانه » سایر » ارئه گزارش ایجاد اشتغال و به بار نشستن طرح‌های وزارت کار
ارئه گزارش ایجاد اشتغال و به بار نشستن طرح‌های وزارت کار
ارئه گزارش ایجاد اشتغال و به بار نشستن طرح‌های وزارت کار

ارئه گزارش ایجاد اشتغال و به بار نشستن طرح‌های وزارت کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب کلیات لایحه برداشت یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی در مجلس شورای اسلامی اطلاع داد و افزود: طی ۱۰۰ روز آینده گزارش ایجاد اشتغال و به بار نشستن طرح‌های وزارت کار را ارائه می‌نماییم.

علی ربیعی در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ملی اعلام نمود: خوشحالیم که گفتمان اصلی انتخابات، اشتغال بود و مردم انتخاب کردند که کدام مسیر برای اشتغال مناسب می‌باشد. آیا پاشیدن پول اشتغال می‌آفریند و یا وعده دادن ۲۵۰ هزار تومان پول به مردم؟به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی اظهار داشت: جهت‌گیری برای ایجاد اشتغال با کارآفرینی را باید عملی سازیم. دهه شصتی‌هایی که به دهه هشتاد آمده‌اند و پاسخ مناسب را دریافت ننموده‌اند و جمعیتی که با تاخیر به بازار کار وارد شده‌اند، از سویی بهره‌وری پایین بوده لذا مکلفیم سالانه ۹۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کنیم تا بتوانیم به نیاز جامعه پاسخ مناسب دهیم.

ایجاد اشتغال با ایجاد محدودیت واردات

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه ضمن تاکید بر جذب سرمایه برای اشتغالزایی و ایجاد محدودیت در واردات خاطر نشان ساخت: برای بنگاه‌های راکد باید تامین مالی نماییم و ایجاد سریع شغل باید توسط شرکت‌هایی صورت گیرد که رشد سریع کارآفرینی دارند.

ربیعی در ادامه افزود: سال‌هاست که در مورد SMEها در کشور گفتگو است در حالی که بیش از چهار دهه در دنیا درباره‌ی کارآفرینی صحبت می‌شود و ما تنها یک دهه به آن پرداخته‌ایم. امروز در عرصه کارآفرینی فردی و سازمانی تا حدودی عملکرد موفقی داشته ایم هرچند که در کارآفرینی فردی مشکلاتی داریم و در جایی که به ریسک مرتبط می‌شود کارآفرینان فردی دچار مشکل هستند.

وی از اجرای برنامه کارآفرینی توسط وزارت کار اطلاع داد و گفت: منظور از کارآفرینی نهادی بنیادهایی می‌باشد که از جنبه‌های حقوقی و ارزش کار به نحوی ایجاد شوند که افراد بتوانند با سهولت بیشتری در فضای کارآفرینی مشغول به کار شوند.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهبود فضای کسب‌وکار از طریق شناسایی رسته‌های منتخب شغلی در استان‌ها و شهرستان‌ها که بتواند در مدت کوتاهی به اشتغال پاسخ دهد و رشد و بهره‌وری را مدنظر قرار دهد، بخشی از برنامه کارآفرینی نهادی در کشور می‌باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

60 درصد مزدبگیران زیر خط فقر بر اساس جدیدترین تحلیل‌های صورت‌گرفته

۶۰ درصد مزدبگیران زیر خط فقر بر اساس جدیدترین تحلیل‌های صورت‌گرفته

بنا بر آماری که ابراهیم رزاقی، استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه تهران، بر اساس جدیدترین تحلیل‌های ...