خانه » اخبار جهان » پیش‌بینی روند کوتاه‌مدت افزایشی برای قیمت اونس طلا
پیش‌بینی روند کوتاه‌مدت افزایشی برای قیمت اونس طلا
پیش‌بینی روند کوتاه‌مدت افزایشی برای قیمت اونس طلا

پیش‌بینی روند کوتاه‌مدت افزایشی برای قیمت اونس طلا

هفته گذشته رشد بیش از ۲ درصدی قیمت فلز زرد که قیمت اونس طلا را به میانه کانال ۱۲۰۰ دلار برد، پیش‌بینی کارشناسان حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران خرد از روند کوتاه‌مدت را افزایشی کرده است. اونس طلا هفته گذشته با ۲۸ دلار جهش به بهای ۱۲۵۶ دلار رسید تاکنون نظرسنجی‌های کیتکو حامل خوش‌بینی به روزهای کاری آینده باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادنیوز ، مهم‌ترین دلیل رشد فلز زرد در هفته گذشته، تنش‌های وابسته به کاخ سفید و همچنین افت شاخص دلار بود، عواملی که ممکن است این هفته نیز به نفع طلا کار کنند. با این همه برخی نیز اثر بیش از اندازه هراس‌های سیاسی را دلیلی برای عقب‌نشینی طلا می‌دانند.

تحلیل روند کوتاه‌مدت اونس طلا

در آخرین نظرسنجی کیتکو از تحلیلگران، ۱۸نفر شرکت کرده‌اند که از این میان ۱۱نفر معادل ۶۱ درصدپاسخ‌دهندگان، افزایش و ۳ نفر معادل ۱۷ درصد، کاهش قیمت‌های کوتاه‌مدت طلا را پیش‌بینی کرده‌اند. ۴ نفر معادل ۲۲ درصد نیز نظری خنثی داشته‌اند. در نظرسنجی از مخاطبان کیتکو نیز که بازتاب‌دهنده نظر سرمایه‌گذاران خرد است، ۹۴۴ نفر شرکت کرده‌اند که از این میان، ۵۸۸ نفر معادل ۶۳ درصد، افزایش و ۲۶۸ نفر معادل ۲۸ درصد، کاهش قیمت‌ها را در هفته جدید کاری که از امروز دوشنبه آغاز شده، پیش‌بینی کرده‌اند. ۸۸ نفر معادل ۹ درصد نیز نظری خنثی داشته‌اند.

اما همه کارشناسان افزایشی نیستند. آدام باتن، کارشناس فارکس لایو با اشاره به تاثیر بیش از اندازه ترس سیاسی انتظار عقب نشینی قیمت‌ها را دارد. ریچارد بیکر، دبیر اورکا ماینر ریپورت هم انتظار عقب‌نشینی دارد: بعد از یک هفته تنش سیاسی در کاخ سفید، انتصاب کمیته مخصوص برای تحقیق درباره رابطه مقام‌های آمریکایی با روسیه می‌تواند ثبات را به بازار بازگرداند. کوین گرادی، رئیس فینیکس فیوچرز اند آپشنز در مورد روند این هفته خنثی است: تنها دلیل خنثی بودن من به جای افزایشی بودنم این است که در روزهای منتهی به پایان ماه، معمولا شاهد نقد شدن سرمایه‌های طلا هستیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

جنت یلن، رئیس فعلی فدرال‌رزرو آمریکا، طبق آخرین اظهارات دونالد ترامپ در میان سه نامزد ...