خانه » اخبار جهان » روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران
روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران
روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران

روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران

رئیس اتاق مشترک ایران وروسیه از روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران، انتقاد کرد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اتاق ایران، نشست اتاق مشترک ایران و روسیه با تمرکز بر بررسی مشکلات صادرات مواد غذایی به روسیه در اتاق ایران برگزار شد.

رئیس اتاق مشترک ایران وروسیه با اشاره به روابط خوب سیاسی ایران و روسیه اظهار داشت: روسیه در اروپای شرقی بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده مواد غذایی است و از نقاط مختلف دنیا واردات دارداما ایران در این زمینه جایگاه خوبی ندارد.

اسدالله عسگراولادی با اشاره به ۱۵ همسایه ایران و روابط اقتصادی با این کشورها گفت: در میان این ۱۵ همسایه، مبادلات ما با روسیه از همه کم‌تر است.

تأثیر تحریم‌ها در روابط اقتصادی ایران و روسیه

عسگراولادی در مورد تأثیر تحریم‌ها در روابط اقتصادی ایران و روسیه بیان داشت: تحریم‌ها بهانه است. ‌به‌غیراز تحریم‌ بانک‌های آمریکایی، تحریم دیگری نداریم اما روس‌ها خودشان ترجیح دادند از ما کم‌تر خرید کنند.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه در مورد مشکلات توسعه روابط تجاری با روسیه توضیح داد : شرایط بانکی، مالی، حمل‌ونقل و همچنین مشکلات صدور روادید بر سر راه توسعه روابط تجاری دو کشور است؛ به‌ویژه صدور روادید تجاری که بارها این مشکلات را در حضور وزرای روسی گفته‌ایم اما حل‌نشده است.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با اشاره به سفر اخیر خود به روسیه و بازدید از انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی این کشور افززون کرد: صاحب آن فروشگاه میوه‌های ایرانی را در کنار میوه‌های کشورهای دیگر به من نشان دادند و گفتند کیفیت و بسته‌بندی محصولات ایرانی ضعیف است.

عسگراولادی در انتها تأکید کرد: مورد دیگر این بود که ایرانی‌ها نمی‌توانند برای زمان طولانی و مستمر تعهد تأمین مواد غذایی بدهند. به‌عنوان نمونه خوستار ان هستند که قراردادهای خرید ۱۲ ماهه مستمر برای فروش محصول منعقد شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برقراری پیمان‌های پولی دو جانبه در اقتصاد و مبادلات تجاری ایران

برقراری پیمان‌های پولی دو جانبه در اقتصاد و مبادلات تجاری ایران

موضوع برقراری پیمان‌های پولی دو جانبه در اقتصاد و مبادلات تجاری ایران، طی سه سال ...