خانه » سایر » انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی با سال پایه ۱۳۹۵
انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی با سال پایه 1395
انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی با سال پایه ۱۳۹۵

انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی با سال پایه ۱۳۹۵

مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از انتشار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه ۱۳۹۵ از مردادماه امسال خبر داد.

علیرضا مقتدایی در آیین افتتاحیه سی و نهمین هم اندیشی آموزشی آمار اقتصادی که در نوشهر برگزار شد، اظهار داشت: امروزه در محافل و نشست های گوناگون از آمارهای تولیدی بانک مرکزی استفاده می شود و بر همین اساس آمارگیران بانک مرکزی می توانند اثر تلاش و کوشش های خود را در جامعه ببینند و با خرسندی، احساس موثر بودن در جامعه داشته باشند.

مقتدایی درباره اقدام های مدیریت کل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی در زمینه نظام های نوین جمع آوری و پردازش اطلاعات افزون کرد: پارسال بانک مرکزی موفق به توسعه ابزارهای سامانه جامع آمارهای اقتصادی شد. در این زمینه با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک و با هدف انتشار اثربخش اطلاعات با استفاده از توانمندی های هوش تجاری مطالعاتی صورت گرفت. همچنین طرح اخذ اطلاعات آفلاین در طرح بررسی بودجه خانوار و مرحله آزمایشی طرح آفلاین اشتغال و بیکاری نهایی شد و ابزار محاسبه تورم در تارنمای بانک مرکزی طراحی و پیاده شد.

برخی اقدام ها در زمینه تولید آمار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی

وی برخی اقدام ها در زمینه تولید آمار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی را برشمرد و گفت: گزارش های متعددی از سوی بانک مرکزی در زمینه شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی (تورم) تهیه و منتشر می شود. در این زمینه، نهادهای مهمی چون ستاد تنظیم بازار و هیات تعیین و تثبیت قیمت ها از این آمارها استفاده می کنند. همچنین شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی از مردادماه امسال بر اساس سال پایه ۱۳۹۵ منتشر می شود.

مقتدایی توضیح داد: بانک مرکزی در سه گروه صنعت، خدمات و کشاورزی، گزارش شاخص بهای تولید کننده تهیه می کند و ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته برای تغییر سال پایه ۱۳۹۵، مقرر شد گروه ساختمان و گروه واسطه گری نیز به شاخص بهای تولید کننده افزوده شود که پیش بینی می شود این مهم در سال ۱۳۹۷ به اجرا برسد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب ...