خانه » اخبار جهان » دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات نفت خام
دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات نفت خام
دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات نفت خام

دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات نفت خام

مطابق اظهارات عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، زنگنه با دیپلماسی دولت یازدهم نخواست و نمی خواهد از ظرفیت های داخلی استفاده کند. به دنبال همین رویه ، اسرار و اطلاعات محرمانه میادین نفتی ما را در اختیار شرکت های خارجی ازجمله توتال فرانسه قرار دادند.

به گزارش آی ار اقتصاد ب نقل از جام نیـوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی درباره دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات نفت خام که مغایر با قانون جلوگیری از خام فروشی است ،بیان داشت: در دولت یازدهم صادرات و همکاری های تجاری با کشورهای همسایه بسیار کاهش یافته و به وارداتی از دو سه کشور دنیا منحصر شده است ،بطورمثال نخست وزیر عراق بارها از دولتمردان ما  گله کرده  که علی رغم آماده بودن  بازار عراق برای پذیرش کالاهای ایرانی دولت ایران اقدامی در این جهت انجام نداده است.

دیپلماسی دولت یازدهم

وی افزون کرد:علی رغم تلاش وافر ایران در حفظ استقلال و یکپارچگی عراق ،ترکیه بازار مصرف این کشور را در دست گرفته است،همچنین حضور ما در دیگر کشورهای همسایه و غیر همسایه نیز به همین منوال است.

نماینده مردم شاهین شهر توضیح داد:از طرفی امروز بازار داخلی را در اختیار کالای خارجی مشابه تولید داخل قرار داده اند به نحوی که واردات کالاهای ساخته شده مثل پوشاک و در و پنجره  از کشور ترکیه ۲۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است ،در این راستا دولت به جای اینکه از واردات بی رویه کالاهای مشابه تولید شده در داخل جلوگیری کند و از قاچاقی که سالیانه حدود ۷۰۰ هزار شغل را از بین می برد ممانعت بورزد و بر صادرات توجه کند؛ به طور کلی این سه مهم را فراموش کرده و بر تولید نفت خام بیشتر و فروش آن تلاش موفق گمارده است.

حاجی دلیگانی تأکید کرد:همچنین برای فروش نفت خام از ظرفیت های داخلی  بهره نجسته است .

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

علاقه‌مندی ازبکستان به خریداری نفت از ایران و مذاکرات طرفین

علاقه‌مندی ازبکستان به خریداری نفت از ایران و مذاکرات طرفین

بیژن زنگنه وزیر نفت از علاقه‌مندی ازبکستان به خریداری نفت از ایران خبر داد و ...