خانه » بازرگانی » مناظره برای ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم
مناظره برای ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم
مناظره برای ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم

مناظره برای ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم

در مناظره ای که پیرامون ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم توسط انجمن اسلامی در دانشگاه تهران برگزار شد، یک از اقتصاددانان عنوان کرد که اگر امروز با بحران اقتصادی مواجهیم این بحران ریشه در عملکرد ۴۰ ساله اقتصادی کشور دارد و اتفاقا ما در دولت یازدهم افرادی را داشتیم که سعی کردند تخریبی که دولت آقای احمدی نژاد به اقتصاد ایران را تحمیل کرد را جبران کنند.

روز گذشته مناظره ای میان محسن صفایی فراهانی، حجت میرزایی، حجت‌الله عبدالملکی و یاسر جبراییلی درباره ارزیابی کارنامه اقتصادی و رفاهی دولت یازدهم در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران توسط انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد.

مناظره پیرامون اقتصاد کشور

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در بخشی از این مناظره حجت‌ میرزایی – عضو هیات علمی گروه اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی – با بیان این مطلب که باید در تحلیل وضعیت اقتصادی کنونی پیوستار تاریخی را در نظر داشت، تصریح کرد: آنچه امروز می‌بینیم نتیجه اتفاقاتی است که از سال ۱۳۸۴ تاکنون رخ داده است. من معتقدم برای تحلیل وضعیت اقتصادی امروز کشور باید پیوستگی خرد و کلان در اقتصاد را در نظر داشت. آنچه در سطح اقتصاد خرد اتفاق می افتد وابستگی بسیاری دارد که در سطح کلان رخ می‌دهد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: در سال‌های گذشته بنگاه‌های اقتصادی دست کم از پنج ناحیه تحت تاثیر شوک بودند ابتدا این‌که قیمت حامل‌های انرژی در دوران احمدی‌نژاد چند برابر شد و در ادامه بنگاه‌ها با مشکل نقدینگی روبه‌رو شده و بعضا نمی‌توانستند وجوهی که پرداخت آنها ضروری بود را پرداخت کنند. همچنین شوک بزرگی که به بنگاه‌های اقتصادی وارد شد شوک ارزی بود به این صورت که ارز ناگهان ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرد و بنگاه‌هایی که از قطعات و ماشین‌آلات و غیره استفاده می‌کردند با مشکل مواجه شدند و نتوانستند از مقعطی به بعد نوسازی صنعتی انجام دهند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تک نرخی شدن نرخ ارز از دولت و کاهش آسیب ها به بخش تعاون

تک نرخی شدن نرخ ارز توسط دولت و کاهش آسیب ها به بخش تعاون

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: نوسانات ارزی در فعالیت‌های اقتصادی کشور به ویژه صادرات ...