خانه » اخبار جهان » احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران
احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران
احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران

احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران

حسین قضاوی معاون وزیر اقتصاد از افزایش احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران در نشست ماه ژوئن آتی با پذیرش درخواست ایران اطلاع داد.

حسین قضاوی؛ درباره اینکه در ماه ژوئن (ماه آتی میلادی) چه تصمیماتی در نشست FATF (گروه ویژه اقدام مالی مبارزه با پولشویی و تروریسم) برای ایرکشور ایران گرفته خواهد شد، اظهار نمود:‌ در ماه ژوئن بحث مربوط به ایران در این زمینه مجددا در نشست FATF مطرح می گردد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه بیان داشت: ایران توقع دارد تصمیمی که در ماه ژوئن میلادی گذشته گرته شده و بر اساس آن اقدامات مقابله‌ای کشورها بر علیه ایران متوقف شده به صورت دائمی درآید، یعنی اقدامات مقابله‌ای بر علیه ایران به صورت دائمی کنار گذاشته شود و این درخواست ایران برای این جلسه خواهد بود.

ارائه گزارش اقدامات ایران به کشورهای عضو FATF

وی ضمن بیان اینکه در این چارچوب پیشرفت‌های خوبی در حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در ایران صورت پذیرفته است، افزود: گزارش قوانین، مقررات، سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات اجرایی در ایران در این باره به کشورهای عضو FATF ارائه شده و به نظر می آید که با توجه به استدلال‌های قوی که مطرح شده است، FATF  قانع شود که به صورت دایمی اقدامات مقابله‌ای بر علیه ایران از میان رود  مگر اینکه بحث سیاسی و کارشکنی‌های برخی از کشورها مثل آمریکا مطرح باشد.

قضاوی همچنین بیان داشت: این موضوع در دستور کار FATF قرار گرفته و توقع ایران نیز همین می باشد. البته اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد قابل پیش بینی نبوده و امیدوارم که کارشکن‌های سیاسی مانع این نباشد که مسیر فنی به درستی پیش رود.

معاون طیب‌نیا در انتها اظهار داشت:‌ بر اساس مسیر فنی بدون تردید باید اقدامات مقابله‌ای بر علیه ایران برداشته شود، زیرا ق.انین و شرایط مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بر اساس استانداردهای FATF در چارچوبی که قرار بود پیش برود در ایران پیشرفت داشته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته فراز و فرودهای نسبتا زیادی داشته ...