خانه » اخبار جهان » دیدار وزیر دارایی کشور چین با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان
دیدار وزیر دارایی کشور چین با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان
دیدار وزیر دارایی کشور چین با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان

دیدار وزیر دارایی کشور چین با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان

وزیر دارایی کشور چین در دیدار روز دوشنبه علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از علاقمندی کشورش بر گسترش همکاری های اقتصادی با ایران و بر طرف نمودن موانع احتمالی پیش رو خبر داد.

طیب نیا که برای شرکت در اجلاس بین المللی راه ابریشم به پکن سفر کرده است، میهمان شیائو جیه (xiao jie) وزیر دارایی چین در محل این وزارتخانه می باشد و دو طرف ضمن دیدار راه های توسعه مناسبات و همکاریهای دو جانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، طرفین در این دیدار علاوه بر پرداختن به مسائل مشترک مورد علاقه دو کشور، به بررسی تامین مالی بانک های چینی در ارتباط با پروژه های زیربنایی درایران پرداختند که توسط کشورمان به آنان معرفی شده است.

عزم کشور چین بر گسترش روابط با ایران

طرف چینی در ادامه به نقش ایران در اجرای جاده ابریشم نوین موسوم به یک کمربند – یک راه اشاره و از مشارکت کشورمان در طرح های مرتبط با این جاده حتی با کمک ایران در کشورهای ثالث استقبال نموده است.

وزیر دارایی چین همچنین اظهار داشت که عزم کشورش بر گسترش هر چه بیشتر روابط با ایران است و دولت چین تلاش خواهد داشت تا هر نوع موانع پیش روی این همکاری ها را از میان بردارد.

وی یادآور شد که به منظور اجرای این مهم، سعی خواهد نمود با همکاری ایران برخی از مقررات و قوانین بین المللی دست و پاگیر را که ممکن است باعث ایجاد خلل در روابط اقتصادی دو کشور گردد، از میان بردارد.

طرفین در این گفتگو در ارتباط با بحث کارگزاری بانک ها، ایجاد شعب بانک های دو طرف در کشورهای یکدیگر نیز تبادل نظر کرده و یادآور شدند که به منظور تسریع در روند اجرای طرحها و فعالیت های اقتصادی، تحقق موارد یاد شده ضروری می باشد.

لازم به ذکر است علی طیب نیا روز شنبه و به منظور شرکت در اجلاس بین المللی راه ابریشم موسوم به یک کمربند – یک راه وارد پکن پایتخت چین شده بود که این اجلاس امروز به کار خود پایان داد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طیب نیا و حجتی موفق ترین اعضای تیم اقتصادی دولت یازدهم

طبق نظرسنجی صورت گرفته در برنامه تلویزیونی پایش که جامعه آماری آن بیش از ۹۰۰ ...