خانه » بازرگانی » عدم تغییر تعرفه واردات خودرو در سال جاری بنابه اعلام رئیس کل گمرک
عدم تغییر تعرفه واردات خودرو در سال جاری بنابه اعلام رئیس کل گمرک
عدم تغییر تعرفه واردات خودرو در سال جاری بنابه اعلام رئیس کل گمرک

عدم تغییر تعرفه واردات خودرو در سال جاری بنابه اعلام رئیس کل گمرک

مطابق اعلام کرباسیان رئیس کل گمرک ، امسال تعرفه واردات خودرو تغییر نمی کند و مصوبه واردات ۴۰ و ۵۵ درصدی پارسال نیز به قوت خود باقی خواهد ماند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکار نیوز، مسعود کرباسیان  درباره برخی شائبه ها مبنی بر موافقت دولت با کاهش تعرفه واردات خودرو اظهار داشت: اگر تعرفه سالیانه کم شود، پس واردات ارزان می شود، بنابراین برخی معتقدند تعرفه های ۴۰ یا ۵۵ درصدی زیاد است و باید آن را کم کرد تا خودروساز بتواند با مدل های خارجی رقابت کند. به گفته وی، با توجه به اینکه نرخ ارز ثابت است، تعرفه کنونی زیاد بالا نیست.

تعرفه واردات خودرو در راستای حمایت از تولید

وی با طرح این سوال که ما در سال تولید و اشتغال هستیم چرا باید تعرفه واردات خودرو کاهش یابد؟ بیان کرد: این استدلال صحیح نیست که باید تعرفه خودرو را کاهش داد؛ به هر حال ما باید از تولید ملی حمایت کنیم.

رئیس کل گمرک همچنین درباره کشف کالاهای قاچاق یادآور شد: برخی کشفیات، جرایم سازمان یافته است و برخی دیگر را افراد عادی انجام می دهند، موارد قاچاق سازمان یافته توسط تعزیرات به وزارتخانه، دستگاه قضا، ناجا و … ابلاغ می شود که ارقام بزرگی نیز است.

کرباسیان افزون کرد: خوشبختانه بخش های نظارت بر مبارزه با پولشویی و سیستم بانکی نیز به این مقوله ورود پیدا کرده اند و با آن دسته افرادی که به صورت سازمان یافته این تخلف ها را انجام می دهند برخورد می شود.

وی ادامه داد: ما نباید به دنبال کارهای خرد باشیم و درباره موضوع قاچاق به انحراف برویم؛ بنابراین باید دنبال موارد سازمان یافته بود.

کرباسیان تأکید کرد: گمرک نشان داد شاید شمار پرونده ها افزایش نیافته باشد اما رقم ریالی و میزان کشفیات در گمرک ارزش ریالی بسیار بالایی دارد و این نشان می دهد باید با جرایم سازمان یافته برخورد شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ایران خودرو یکی از بدهکارترین مجموعه‌های کشور در دهه هشتاد

ایران خودرو یکی از بدهکارترین مجموعه‌های کشور در دهه هشتاد

طق اظهارات رئیس دیوان محاسبات کشور در دهه هشتاد ایران خودرو در کنار چند شرکت ...