خانه » خودرو و حمل و نقل » کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر
کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر
کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر

کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام این مطلب که یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر را کریدورهای ارتباطی می‌سازند، بیان نمود: تمام برنامه‌های مطرح شده در حوزه کریدور ها باید با نگاه توسعه‌ محور مورد بررسی قرار گیرند.

عباس آخوندی در همایش بررسی مطلوبیت کریدور شماره ۱۰ کشور بیان داشت: یکی از اصلی‌ترین مسائلی که باید در زمینه‌ راهسازی مورد توجه قرار گیرد نگاه همزمان به ساخت کریدورها و توسعه انسانی می باشد. ما همواره تلاش کردیم در این مسیرهای جدید طراحی شده با نگاهی مثبت نسبت به بهبود شرایط سکونتگاه‌های مردم برنامه‌ریزی را انجام دهیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی در ادامه بیان داشت: برای مثال کریدور شماره ۱۰ که بندر امام خمینی (ره) را از جنوب به مرز بازرگان در شمال غرب متصل می‌کند، می‌تواند محلی باشد که بسیاری از مبانی مورد نیاز برای توسعه را فراهم نماید.

کریدور های کشور و توسعه انسانی

وزیر راه و شهرسازی همچنین اظهار داشت: کریدور شماره ۱۰ از محل زندگی ۲۰ درصد از جمعیت ایران یعنی حدود ۱۷ میلیون ایرانی عبور می‌کند. به همین دلیل ما باید تلاش نماییم این کریدور مبنایی برای توسعه انسانی ایران نیز باشد.

آخوندی ضمن اشاره به جاده ابریشم به عنوان سابقه‌ای تاریخی در استفاده از راه‌ها به عنوان محلی برای گفت‌وگوی تمدن‌ها تصریج نمود: ما باید راه‌هایی که شرق را به غرب و شمال را به جنوب متصل می‌نمایند به عنوان محوری برای جابه‌جایی تفکرات نگاه کنیم. امروزه شرایطی وجود دارد که می‌توان به جاده‌ها به عنوان محلی برای ارتباط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی نگاه کرد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: اینکه ما در مسیر کریدورهای خود شرایطی را ایجاد نماییم که فرصت‌های دانشگاهی برای نیروهای متخصص فراهم شود و آنها دیگر نیازی به رفت و آمد به خارج از کشور پیدا نکنند می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها در مسیر توسعه جاده‌های ایران مورد توجه قرار گرفته و در نگاه کلان امکان توسعه دوباره تفکر ایرانشهری فراهم گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*