خانه » سایر » تعریف خزانه خالی دولت یازدهم از زبان رئیس کل بانک مرکزی
تعریف خزانه خالی دولت یازدهم از زبان رئیس کل بانک مرکزی
تعریف خزانه خالی دولت یازدهم از زبان رئیس کل بانک مرکزی

تعریف خزانه خالی دولت یازدهم از زبان رئیس کل بانک مرکزی

بعد از چهار سال ریاست جمهوری دکتر روحانی، رئیس کل بانک مرکزی دولت یازدهم تعریف جدیدی از خزانه خالی که حسن روحانی ابتدای دولت از آن سخن گفت، مطرح کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی که بعد از ۴ سال سکوت خود را شکست و میزبان خبرنگاران در ساختمان میرداماد این بانک بود؛ از فرصت پیش آمده استفاده کرد تا تریبون تبلیغاتی حسن روحانی از بانک مرکزی اینبار به بیان کارنامه ۴ ساله کابینه تبدیل شود.

یکی از موضوعاتی که مورد نقد روحانی است، مربوط می شود به سخنان وی در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم، آنجا که از خالی بودن خزانه سخن گفت. حال بعد از ۴ سال، رئیس کل بانک مرکزی تصمیم گرفته تا در نخستین نشست خبری اش که کاملا رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته بود درباره خزانه خالی سخن بگوید.

تعبیر رئیس جمهور از خزانه خالی

وی اظهار داشت:  تعبیر رئیس جمهور از خزانه، وضعیت درآمدها و بدهی های دولت بوده و به شرایطی اشاره داشته اند که فضای اقتصادی آن زمان بوده است. وضعیت درآمدها و هزینه های کشور، تنگنایی را برای دولت ایجاد کرده بود که درآمدها را به حداقل رسانده بود و دولت هم، مواجه با هزینه های سنگینی بود؛ لذا دخل و خرج دولت دچار بحران و اشکال شد و در یک بیان ساده، عنوان گردید که خزانه خالی است. آن زمان مشکل اصلی عدم تعادل دخل و خرج دولت بوده است.

سیف افزون کرد: آن زمان در برخی از کالاهای اساسی، کشور با شرایط بحرانی مواجه بود که بانک مرکزی را مجبور کرد به سرعت، موجودی انبارهای گندم را به حداکثر ممکن برساند تا احساس آرامش حاکم شود، برخی استانها صحبت موجودی چند روزه بود، در این فضا اگر رئیس جمهور خزانه را خالی دانست در مقایسه با تقاضاهایی بود که برای منابع و انجام هزینه ها وجود داشته است. اما اکنون دولت یازدهم از بابت درآمدها مشکلی ندارد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسان گیری معامله گران با استفاده از تشویش درهمی در بازار ارز

نوسان گیری معامله گران با استفاده از تشویش درهمی در بازار ارز

با شروع هفته شاهد بروز دو رفتار در بازار بودیم؛ اولی، کاهش محافظه کاری و ...