خانه » بازرگانی » بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده
بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده
بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

بازنگری شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

شرایط و مراحل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده مورد بازنگری قرار گرفت و بخشنامه‌های مالیاتی در این بخش تجمیع شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبِنا، در جلسه چهاردهم هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار (موضوع ماده ۵۷ قانون رفع موانع تولید) مورخ ۱۸ اردیبهشت امسال، مشکلات فعالین بخش خصوصی در خصوص نحوه صدور گواهی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده مورد بررسی واقع شده و بخشنامه ها، شرایط و مراحل صدور گواهینامه به همراه سقف زمانی صدور این مجوز با هدف بهبود محیط کسب و کار مورد بازنگری قرار گرفت.

بخشنامه صدور گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

در این جلسه که با حضور اعضای هیات مقررات زدایی متشکل از نمایندگان قوای مقننه، قضائیه، دولت، اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف و سازمان امور مالیاتی و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید، کلیه بخشنامه‌های مالیاتی در این خصوص مورد بررسی قرار گرفته و به صورت یک بخشنامه تجمیعی تصویب شد. در این بخشنامه تجمیعی شرایط به شرح ذیل تسهیل گردیده است:

مودیان به منظور ثبت نام فقط به سامانه www.tax.gov.ir مراجعه نموده و نیاز به بارگذاری اطلاعات در سامانه دیگری نخواهند داشت.

همچنین مدارک مالیاتی مورد نیاز صدور گواهی به ارائه اظهارنامه های دوره مشمولیت که تا زمان ثبت نام اظهار نشده تقلیل یافته است. مدت اعتبار گواهی مودیان حائز شرایط جدید برای بار اول به شش ماه افزایش پیدا کرده است.

مدت اعتبار گواهی برای افرادی که بدهی مالیاتی خود را پرداخت یا ترتیب پرداخت آن را داده باشند، ۱۲ ماه تعیین می گردد. از سویی، مدت اعتبار گواهی برای مودیان خوش حساب به ۲۴ ماه افزایش پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، مدت زمان صدور گواهینامه به ۷ روز کاهش پیدا کرده و به منظور تسریع در صدور گواهینامه، مودیان می توانند از یک ماه قبل از پایان انقضای اعتبار نسبت به تمدید آن درخواست خود را ارائه نمایند.

در صورت لغو اعتبار گواهینامه مودی، معاملات مودی مشروط به احراز اصالت مبتنی بر حسابرسی مالیاتی، تا تاریخی که اعتبار لغو نشده است قابل قبول خواهد بود.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه هیات مقررات زدایی به نشانی www.bei.mefa.ir مراجعه نمائید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

85 تا 90 درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری، تمکین یا توافق

۸۵ تا ۹۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت شده مبتنی بر خوداظهاری

محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۸۵ تا ۹۰ ...