خانه » اخبار جهان » سکه بهار آزادی تحت فشار کاهش قیمت دلار در آستانه خروج از مقاومت روانی
سکه بهار آزادی تحت فشار کاهش قیمت دلار در آستانه خروج از مقاومت روانی
سکه بهار آزادی تحت فشار کاهش قیمت دلار در آستانه خروج از مقاومت روانی

سکه بهار آزادی تحت فشار کاهش قیمت دلار در آستانه خروج از مقاومت روانی

سکه بهار آزادی تحت فشار کاهش قیمت دلار در آستانه خروج از کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفت. در اولین روز هفته، سکه ۷ هزار تومان افت را ثبت کرد و روی مرز روانی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد.

به گفته فعالان، افت بهای اونس به محدوده هزار و ۲۲۰ دلار در انتهای روز جمعه موجب شد که سکه در ابتدای روز شنبه بیشتر تحت تاثیر انتظارات کاهشی قرار بگیرد.

با این حال، این افت غیرمنتظره شاخص بازار ارز بود که در ادامه زمینه‌ساز ریزش بیشتر سکه را فراهم کرد. دلار که در ۳روز انتهایی هفته گذشته افزایش قیمت را تجربه کرده بود، روز شنبه در مسیر کاهشی قرار گرفت و با ۸ تومان افت به قیمت ۳ هزار و ۷۶۶ تومان رسید.

سکه بهار آزادی در آستانه مقاومت

این افت در حالی رقم خورد که این ارز در ابتدای روز تا آستانه محدوده ۳هزار و ۷۸۰ بالا رفته بود، ولی در ادامه با افزایش عرضه ارز مسیر خود را تغییر داد. نتیجه تغییر مسیر شاخص ارزی افزایش فشار بر قیمت سکه بود که حتی در برخی مقاطع روز بهای فلز گرانبهای داخلی را به زیر مرز روانی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برد. با این حال، مقاومت برخی معامله‌گران سکه بهار آزادی در این مرز روانی محکم بود و در نهایت روی همین مرز به کار خود پایان داد.

در اولین روز هفته، سکه بهار آزادی معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان آغاز کرد که کاهشی ۲ هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز پنج‌شنبه داشت. به گفته فعالان، آغاز کاهشی فلز گرانبهای داخلی ناشی از افت بهای اونس در بازارهای جهانی روز جمعه بود که اثرش به ابتدای روز شنبه انتقال یافت.

طلای جهانی روز جمعه با بهای هزار و ۲۲۸ دلار به کار خود پایان داد که ۶ دلار پایین‌تر از ارزش آن نسبت به ساعت ۳ بعدازظهر روز پنج‌شنبه بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وجود تقاضای غیرمصرفی برای سکه از دلایل افزایش قیمت آن

وجود تقاضای غیرمصرفی برای سکه از دلایل افزایش قیمت آن

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر درباره دلایل تقاضای سکه در بازار اظهار داشت: دلایل ...