خانه » اخبار جهان » تولید روزانه ۲۵ هزار بشکه از لایه نفتی و مذاکره برای فاز ۲ این طرح
تولید روزانه 25 هزار بشکه از لایه نفتی و مذاکره برای فاز 2 این طرح
تولید روزانه ۲۵ هزار بشکه از لایه نفتی و مذاکره برای فاز ۲ این طرح

تولید روزانه ۲۵ هزار بشکه از لایه نفتی و مذاکره برای فاز ۲ این طرح

حمید بورد مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به اینکه روزانه ۲۵ هزار بشکه از لایه نفتی تولید می‌شود و برای فاز ۲ این طرح در حال مذاکره هستیم، اظهار داشت: نخستین محموله نفت پارس جنوبی صادر شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، حمید بورد عصر امروز در یک نشست خبری که در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه صنعت نفت و گاز، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، برگزار شد، بیان کرد: روزانه ۲۵ هزار بشکه از لایه نفتی تولید می‌شود و برای فاز ۲ این طرح در حال مذاکره هستیم.

‌وی درباره تولید نفت از لایه نفتی پارس جنوبی نیز افزون کرد: پالایشگاه شناور در این منطقه مستقر بوده و تولید نفت از این لایه نفتی نیز از ۲۹ اسفند ۹۵ آغاز شده است. بورد با بیان این که تولید نفت فلات قاره کاهش نیافته است، ادامه داد: فرصت رشد تولید حدود ۲۰۰ هزار بشکه نفت در میدان‌های موجود وجود دارد.

میزان تولید نفت ار لایه نفتی

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره توضیح داد: برنامه کوتاه مدتی را برای افزایش تولید ۴۰ هزار بشکه ای نفت از میدان های نفتی خلیج فارس تدوین کرده‌ایم، اما تا پایان خردادماه می توانیم ۲۰ هزار بشکه تولید نفت را افزایش دهیم.

وی درباره توسعه میدان نفتی فروزان، یادآور شد: بیشتر مخزن این میدان نفتی، در عربستان قرار دارد، اما در تولید نفت از این کشور جلوتر بوده و بیشتر از حق سهم خود برداشت کرده‌ایم.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره افزود: ایران تولید نفت از این میدان را زودتر از عربستان آغاز کرده است.مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره از افزایش ۲۰هزار بشکه تا پایان خردادماه امسال از سوی این شرکت خبر داد و تاکید کرد: با وجود این که بیشتر مخزن میدان نفتی فروزان در عربستان قرار دارد، اما در تولید نفت از این کشور جلوتر بوده و بیشتر از حق سهم خود برداشت کرده‌ایم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

میانگین تولید نفت ۱۹ هزار بشکه ای در روز از لایه‌ نفتی پارس جنوبی

میانگین تولید نفت ۱۹ هزار بشکه ای در روز از لایه‌ نفتی پارس جنوبی

میانگین تولید نفت از میدان لایه‌ نفتی پارس جنوبی در ۶ ماه نخست امسال به ...