خانه » اخبار جهان » بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران

مطابق اظهارات معاون وزیر نفت در دومین روز از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران صادرات فرآورده های نفتی ایران برای نخستین بار به ۴۵۰ هزار بشکه رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر داد که صادرات فرآورده‌های نفتی نظیر مازوت، نفت گاز، نفت سفید و LPG کشورمان برای نخستین بار به ۴۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

عباس کاظمی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ادامه داد که توسعه شبکه گازرسانی کشور موجب شد که صادرات فرآورده‌های نفتی کشورمان افزایش یابد.

این مقام نفتی کشور به برجام نیز اشاره کرد و بیان داشت: بعد از رفع تحریم‌ها موفق شدیم تجهیزات توسعه پالایشگاه‌های کشور را وارد کنیم. توسعه پالایشگاه‌های کشور موجب آغاز به کار پالایشگاه‌های ستاره خلیج فارس، بنزین سازی بندرعباس، لاوان، و فاز یک پالایشگاه آبادان شد.

حواشی نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران

وی توضیح داد که با توسعه پالایشگاه‌های کشور ظرفیت تولید بنزین ایران ۱۶ میلیون لیتر افزوده خواهد شد و با تولید ۴۰ میلیون لیتر بنزین در کشور به خودکفایی در این زمینه نزدیک می‌شویم.

عباس کاظمی در رابطه با به کارگیری صنایع و تجهیزات داخلی عنوان کرد که هم اکنون نزدیک به ۶۰ درصد از تجهیزات به کار گرفته شده در پالایشگاه‌های کشور تولید داخل است. کاظمی افزون کرد: در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از کاتالیست‌های پالایشگاهی نیز در داخل ایران تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مورد پالایشگاه‌های خصوصی یادآور شد: وامی که برای توسعه پالایشگاه بهمن گنو نیاز بود توسط صندوق توسعه ملی در اختیار این پالایشگاه قرار گرفت و این پالایشگاه در حال انتخاب پیمانکار است. در مورد پالایشگاه پارس مسائل زیست محیطی مطرح است که در حال رفع است. پالایشگاه آناهیتا نیز در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو

آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو

مطابق آخرین گزارش اوپک ، تولید نفت ایران در تیر ماه به ۳٫۸۲۴ میلیون بشکه ...