خانه » اخبار جهان » عدم ورود بخشی از طلب نفتی ایران مربوط به قبل از برجام به کشور
عدم ورود بخشی از طلب نفتی ایران مربوط به قبل از برجام به کشور
عدم ورود بخشی از طلب نفتی ایران مربوط به قبل از برجام به کشور

عدم ورود بخشی از طلب نفتی ایران مربوط به قبل از برجام به کشور

علی کاردر با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم بخشی از طلب نفتی ایران را که مربوط به قبل از برجام است وارد کشور کنیم، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: اگر برجام نبود صادرات نفت ایران به ۴۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسید.

به گزارش سرویس آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، علی کاردر امروز در نشست خبری که در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، بیان داشت: فاز ١١ پارس جنوبی به قرارداد منجر شود و توسعه فاز یک پارس جنوبی نیز به اتمام برسد.

وی افزون کرد: پس از اتمام توسعه بخش نخست پارس جنوبی (فاز یک)، توسعه فاز دو آغاز می‌شود که کار سنگینی است و نیاز به ٣٠ میلیارد دلار منابع جدید دارد و فضای کار بیشتری برای سازندگان ایرانی مخصوصا در بخش تاسیسات دریایی فراهم می‌کند. کاردر تاکید کرد: ٣٠ میلیارد دلار برای ٢۴ فاز غیراستاندار و ٢٩ فاز استاندارد است.

از عدم دریافت طلب نفتی ایران تا امضای یادداشت تفاهم

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به امضای یادداشت تفاهم‌ (MOU) با شرکت‌های بین المللی تصریح کرد: MOUها قراردادی شش ماهه هستند، تا شرکت ها بر اساس آن پروپوزال (پیشنهاد) فنی خود را ارائه کنند. تا کنون پاسخ هفت پروپوزال ارائه شده است که ایده‌های جدیدی را دارا بوده‌اند. اختلاف‌نظرهای موجود در نتایج مطالعه باعث ایجاد نگاه های مختلف به نحوه برداشت، از میادین می‌شود.

وی توضیح داد: نتایج MOU از شرکت‌های لوک اویل، پترومینا، توتال، ایپکست، زاروبژنفت بوده است. برخی از این شرکت‌ها جوینت (شریک) داخلی پیدا کرده‌اند.

کاردر با اشاره به نوسازی تجهیزات صنعت نفت، یادآور شد: در بخش نوسازی از طریق مدل نوسازی تولید بیشتری صورت می‌گیرد، در این راستا پکیج‌های EPCFE آماده کرده‌ایم که در حوزه فراورشی است. علاقه شرکت‌های EPC کار خیلی زیاد است و مجوز قانونی در بودجه در این مورد به ما داده شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه در مورد توسعه میدان فرزاد B خاطرنشان کرد: برای توسعه این میدان مشاور در نظر می‌گیریم و توسعه این میدان تحت عنوان EPCF به بازار ارائه می‌شود، در واقع مدل توسعه این میدان تغییر کرده است. البته همچنان آماده‌ایم که این میدان را تحت مدل قراردادهای جدید نفتی توسعه دهیم و چنانچه درخواستی در این زمینه باشد، می‌پذیریم راه‌حل گاز این میدان LNG است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

زمینه‌های همکاری در توسعه ۱۰ میدان نفت و گاز را بررسی می‌شود

زمینه‌های همکاری در توسعه ۱۰ میدان نفت و گاز را بررسی می‌شود

پیرو اعلام مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت، شرکت های ایرانی و روسی، زمینه های ...