خانه » بانک و بیمه » طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است
طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است
طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است

طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است

طبق اظهارات عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کشور بدهی ایجاد کرده است؛ دولت طرح قانونی پزشک خانواده را اجرا نکرد و هزینه‌های سنگینی روی دوش کشور گذاشت.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از فارس، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی بیان داشت: افزایش تعرفه‌های پزشکی خیانت به مردم و بیمه شدگان و بیمه‌ها است یعنی به جای افزایش تعرفه‌ها، اول باید تکلیف ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی و بیمه سلامت روشن شود، اینکه مرتب هزینه را بالا ببریم، ناعادلانه است.

مصری یادآور شد: تصمیم گیران در خصوص تعرفه‌های پزشکی به هیچ عنوان با اقشار مختلف مردم ارتباطی ندارد و فقط با جامعه خاص یعنی دهک اول پولدار کشور مرتبطند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس توضیح داد: هم اکنون مردم برای یک سرماخوردگی ساده ۲۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنند، به همین دلیل کسی که سرما می‌خورد ترجیح می دهد به پزشک مراجعه نکند.

بدهی طرح تحول سلامت

وی در خصوص طرح تحول سلامت گفت: این طرح، ۲۰- ۳۰ هزار میلیارد تومان ایجاد بدهی برای کشور کرده است. دولت، اهم برنامه‌های قانون را یعنی طرح پزشک خانواده، سیستم ارجاع و گایدلاین‌ها را اجرا نکرد و تنها با اعمال خودسرانه هزینه‌های سنگینی روی دوش دولت گذاشت.

مصری در خصوص قانون تمام وقتی پزشکان افزون کرد: قانون تمام وقتی پزشکان با تلاش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و  وزارت بهداشت از برنامه ششم توسعه حذف شد.

وی ادامه داد: در قانون برنامه پنجم، پزشکان تمام وقت جغرافیایی حق کار در بخش خصوصی را نداشتند که البته انجام نمی‌شد و وزارت بهداشت به هیچ عنوان بر اجرای آن نظارت نکرد، این قانون، در برنامه ششم توسعه حذف شد و دولت در لایحه خود آن را حذف کرد و هم‌اکنون محدودیتی برای کار کردن همزمان پزشکان در بخش خصوصی و دولتی وجود ندارد.

مصری تصریح کرد: قانون تمام وقتی پزشکان، در قانون برنامه پنجم به هیچ عنوان توسط وزارت بهداشت نظارت نشد زیرا خود ناظران این طرح از آن تخلف می‌کردند. یعنی وزیر بهداشت و معاونینش همزمان در بخش خصوصی کار می‌کنند و در این صورت ما چگونه انتظار داریم که بقیه پزشکان به این قانون عمل کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وعده رئيس جمهوري مبنی بر ریشه کنی فقر مطلق تا سال 1400

وعده رئیس جمهوری مبنی بر ریشه کنی فقر مطلق تا سال ۱۴۰۰

متعاقب وعده رئیس جمهوری در اولین کنفرانس خبری پس از انتخابات سال ۱۳۹۶، مبنی بر ...