خانه » اخبار جهان » تقویت ارزش دلار در پی قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن
تقویت ارزش دلار در پی قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن
تقویت ارزش دلار در پی قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن

تقویت ارزش دلار در پی قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن

قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن موجب تقویت ارزش دلار شده و قیمت طلا امروز در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۵۴ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت فلز زر روز سه شنبه به ۱۲۵۱ دلار و ۳۷ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۱۰ آوریل تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۵۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه به اتمام می رسد و تا حد زیادی انتظار می رود که نرخ بهره در این نشست دست نخورده باقی بماند، اما این نشست احتمالا بر افزایش نرخ بهره در ماه های آینده متمرکز بوده است.

دلایل تقویت ارزش دلار

ارزش دلار در برابر ین امروز پایین تر از بالاترین رقم ۶ هفته اخیر بود، در حالی که شاخص دلار که طلا بر اساس آن قیمت گذاری می شود، با ۰٫۱ درصد افزایش به ۹۹٫۰۵۸ رسید.

جوردن الیسئو، اقتصاددان ارشد موسسه ای بی سی بولیون در استرالیا گفت: نشست فدرال رزرو عامل مهم بعدی تاثیر گذار در بازار طلاست. احتمال زیادی وجود دارد که قیمت طلا فعلا در محدوده ۱۲۴۵ تا ۱۲۶۵ دلار باقی بماند، مگر اینکه بازارها سیگنال مثبت قابل توجهی از این نشست دریافت کنند.

وی افزود: «تنش های بین المللی بر سر کره شمالی اندکی فروکش کرده است و به همین علت است که ما شاهد افت قیمت طلا بوده ایم.»

ارزش سهام در بورس های آسیایی روز چهارشنبه با فراز و نشیب همراه بود و پس از رشد اولیه به دلیل انتشار آمارهای مثبت اقتصادی، تعدیل شد.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا گفت: اگر فدرال رزرو مشابه موضعی را که دیگر بانک های مرکزی جهان در طی هفته گذشته گرفته اند بگیرد، ممکن است شاهد افزایش قیمت طلا در بازار باشیم.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز انتظار داشتند صعود قیمت طلا ...