خانه » اقتصاد دیجیتال » فرصت یک ماهه جهت بکار گیری درگاه بانک مرکزی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت
فرصت یک ماهه جهت بکار گیری درگاه بانک مرکزی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت
فرصت یک ماهه جهت بکار گیری درگاه بانک مرکزی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت

فرصت یک ماهه جهت بکار گیری درگاه بانک مرکزی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت

سید محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی از فرصت یک ماهه بانک مرکزی جهت بکار گیری درگاه بانک مرکزی به منظور پرداخت همزمان حقوق کارکنان دولت اطلاع داد.

سیدمحمود احمدی، همچنین درباره چگونگی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی اظهار نمود: بانک مرکزی ساختاری متمرکز در تهران داشته و فاقد شعب در سراسر کشور می باشد و به نوعی وظیفه خود را به شبکه بانکی سپرده است و این بانک‌ها حساب‌های دولتی را به نیابت از بانک مرکزی نگهداری می کنند. بر این اساس رقابتی سالم در میان بانک‌های کشور ایجاد شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رادیو اقتصاد، وی این روند را موجب افتتاح حساب‌های دولتی متعدد دانسته و ادامه داد: این مسئله منجر به غیر ممکن شدن نظارتی دقیق شده و بعد از تعمیق بانکداری الکترونیکی مکلف شدیم ماموریت خود را به انجام دهیم.

در این راستا احمدی از راه اندازی سامانه‌ای بومی در بانک مرکزی با عنوان نسیم اطلاع داده و بیان داشت: ابتدا چند هزار حساب به صورت آزمایشی در این سامانه قرار گرفته و دریافت و پرداخت آن‌ها کنترل گردید و در این طرح حقوق نزدیک یک میلیون نفر از کارکنان وزارت آموزش و پرورش با استفاده از این سامانه واریز شد.

واریز مستقیم با درگاه بانک مرکزی

وی در ادامه بیان داشت: در سامانه درگاه بانک مرکزی کلیه دریافت‌های دولت در حوزه خدمات از جمله قبوض یا مالیات از درگاه‌ها مختلف مستقیما به حساب بانک مرکزی واریز شده و حتی قبل از سال سامانه قبوض متمرکز برای پرداخت مستقیم وجوه به حساب دولت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

احمدی راه اندازی این سامانه الکترونیکی را دلیلی بر افزایش شفافیت اقدامات و حساب‌ها دانسته و گفت: خزانه‌داری کل کشور و سازمان برنامه می توانند بر دخل و خرج و خدمات رسانی حاکمیت نظارت کرده و بر اساس بودجه تخصیص داده شده، چک به صورت کامل برداشته نمایند.

وی معضل جعل متعدد چک‌های دولتی را یادآور شده و تاکید نمود: بر این اساس همه درآمد‌های حاکمیت قابل رصد و پایش شده و پرداخت‌ها در وزارتخانه آموزش و پرورش به صورت همزمان در کل کشور صورت خواهد گرفت و در مقابله با فساد نیز موثر می باشد.

احمدی در انتها از دریافت همزمان حقوق بخشی از کارکنان دولت با این سامانه خبر داده و تصریح نمود: هر فرد قادر خواهد بود حساب بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر اساس آن بانک، مخارج را تامین نماید که رقابتی پسندیده و بر اساس خدمت رسانی به مردم میان بانک‌ها پدیدار خواهد شد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بازنگری دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌ نامه های بانکی

بازنگری دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌ نامه های بانکی

معاون نظارتی بانک مرکزی از بازنگری دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌ نامه های بانکی خبر داد ...