خانه » اخبار جهان » کاهش ۴۹ سنتی قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی
طبق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت امروز نسبت به روز گذشته کاهش 49 سنتی داشت و بشکه‌ای 51 دلار و 33 سنت به فروش رفت.
طبق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت امروز نسبت به روز گذشته کاهش ۴۹ سنتی داشت و بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۳۳ سنت به فروش رفت.

کاهش ۴۹ سنتی قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی

طبق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت امروز نسبت به روز گذشته کاهش ۴۹ سنتی داشت و بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۳۳ سنت به فروش رفت.

افزون بر این، قیمت نفت وست تگزاس آمریکا با کاهش ۴۵ سنتی، بشکه‌ای ۴۹ دلار و ۱۷ سنت معامله شد. در گروه فرآورده‌های نفتی هم بنزین ۲٫۴۳ دلار کاهش داشت و به گالنی ۱۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسید. همچنین نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب ۱٫۵۷ و ۶ دلار را به خود دیدند.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت: افزایش ذخایر آمریکا باعث پایین آمدن قیمت نفت در بازارهای جهانی شد. از سوی دیگر عرضه نفت نیز تا حدودی افزایش یافته است.

دلایل نوسان قیمت نفت خام برنت

رویترز همچنین نوشت: اگرچه افزایش ذخایر قیمت نفت را در بازارهای جهانی کاهش داد اما سیگنالهایی مبنی بر تمدید توافق اوپک تا ۶ ماه دیگر مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شد.

وزیر انرژی عربستان روز گذشته گفت کشورهای تولیدکننده نفت درباره تمدید توافق اوپک به اجماع رسیدند و طی این هفته به صورت تلفنی و دو هفته دیگر به صورت حضوری با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه برای هماهنگی بیشتر بحث خواهد کرد.

قرار است کشورهای تولیدکننده نفت ۴ خرداد دوباره در وین اتریش گرد هم آیند تا درباره تمدید توافق اوپک تصمیم بگیرند. این هفته نیز الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه با شرکت‌های نفتی کشورش درباره این موضوع گفت‌وگو خواهد داشت.

براساس گزارش رویترز، آمارهای آمریکا نشان می‌دهد که اگرچه میزان ذخایر نفت آمریکا کاهش یافته اما میزان تولید بنزین به شدت بالا رفته است.

تماس وارگا تحلیلگر ارشد در لندن بیان داشت: ذخایر تجاری آمریکا به بیش از ۶٫۵ میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافت.همچنین میزان تولید نفت آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ با رشد ۱۰ درصدی به ۹٫۲۷ میلیون بشکه در روز رسیده است که این رشد ذخایر در کاهش قیمت نفت تاثیر داشته است.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت نفت در آستانه نشست کشورهای عمده تولید کننده نفت

افزایش قیمت نفت در آستانه نشست کشورهای عمده تولید کننده نفت

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، در آستانه نشست مهم هفته آینده ...