خانه » بازرگانی » واردات جنس بی کیفیت علیرغم وجود توان در تولید محصولات داخلی
واردات جنس بی کیفیت علیرغم وجود توان در تولید محصولات داخلی
واردات جنس بی کیفیت علیرغم وجود توان در تولید محصولات داخلی

واردات جنس بی کیفیت علیرغم وجود توان در تولید محصولات داخلی

در خصوص این سؤال که با وجود توان تولید محصولی در کشور چرا باید جنس بی کیفیت از خارج وارد شود، عضو کانون عالی کارگران ایران اظهار داشت: مشکل بیکاری کارگران از آنجایی شروع شد که مدیریت درستی بر واردات و صادرات حاکم نشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، اکبر شوکت ضمن اشاره به علل بیکاری در کشور مشکل بیکاری کارگران را نشئت گرفته ازعدم وجود مدیریت درست بر واردات و صادرات اعلام کرد.

عضو کانون عالی کارگران ایران در ادامه این بیانات به توضیح گفته های پیشین خود پرداخت و خاطر نشان کرد: کارخانه موتورسازی با ظرفیت ۲۰۰ کارگر در قم در حال فعالیت است که همه قطعات آن از چین وارد می‌ شود و این کارگران کار مونتاژ را انجام می‌ دهند. حال اگر در نظر بگیریم که این کارخانه برای تولید صفر تا صد محصول خود را تولید می‌ کرد قطعاً بیش از ۱۰۰۰ نفر مشغول کار می‌ شدند.

واردات جنس بی کیفیت علت بیکاری

وی با طرح این سؤال که چرا هیچ قانون و دستگاهی مانع این واحدها نمی‌شود و وقتی توان تولید محصولی در کشور وجود دارد چرا باید جنس بی کیفیت از خارج وارد کنیم؟ تاکید کرد: این‌ها همه موانعی است که اشتغال را کاهش و تولید بی‌کیفیت داخلی را به همراه دارد.
به اعتقاد شوکت، راه حل برون رفت از وضعیت موجود این است که وقتی تعرفه وارداتی این اقلام چند برابر شود قطعاً تولیدکنندگان صرفه اقتصادی را در تولید می‌بینند نه واردات مواد اولیه بی کیفیت.
وی افزون کرد: برخی مشکلات با مدیریت ساده که از طریق کنترل مبادی ورود و خروج کالا، ممانعت از ورود قاچاق کالا و ممنوعیت ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند، قابل‌حل است.
عضو کانون عالی کارگران ایران یادآورشد: متأسفانه در میان دعواهای سیاسی این اولویت‌ها گم می‌شود در نتیجه در دعواهای سیاسی اقشار پایین‌دست و کارگران هستند که آسیب می‌بینند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

یک میلیون فرصت شغلی با تحقق برنامه‌های ۱۲ گانه دولت در سال ۹۷

یک میلیون فرصت شغلی با تحقق برنامه‌های ۱۲ گانه دولت در سال ۹۷

بر پایه گفته های معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تحقق برنامه‌های ...