خانه » صنعت و معدن » تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی در مجتمع فولاد نیشابور
تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی در مجتمع فولاد نیشابور
تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی در مجتمع فولاد نیشابور

تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی در مجتمع فولاد نیشابور

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام تکمیل و راه اندازی واحد گندله سازی به ظرفیت اسمی ۲٫۵ میلیون تن در مجتمع فولاد نیشابور تا پایان سال تصریح نمود چرخه تولید فولاد در خراسان رضوی تکمیل خواهدشد.

محمدرضا نعمت زاده درحاشیه مراسم بهره برداری از واحد فولادسازی شماره دو فولاد خراسان در نیشابور اعلام نمود: با تکمیل این فرآیند خراسان رضوی نخستین استان کشور می باشد که این چرخه را بطور کامل دراختیاردارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین گفت: ظرفیت واحد گندله سازی با توجه به طراحیهایی که برای آن صورتگرفته تا ۳٫۵ میلیون تن قابل افزایش بوده و کل نیاز واحدهای فولاد خراسن را تامین خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ساخت این واحد گندله سازی از چندین سال قبل شروع شده بود. از ۲٫۵ سال قبل تلاش شد پروژه دوباره آغاز گردد که با تامین منابع آن هم اکنون در حال انجام بوده و پیش بینی می شود امسال به بهره برداری رسد.

وی همچنین بیان نمود: تلاش می نماییم تا زنجیره تولید فولاد را تکمیل کرده و از صادرات مواد خام سنگ آهن از خراسان رضوی و کشور جلوگیری نماییم.

واحد گندله سازی و کنسانتره

نعمت زاده اظهار داشت: علاوه بر این واحد گندله سازی یک واحد تولید کنسانتره نیز در سنگان خواف در دست ساخت می باشد که با تکمیل آن از سنگ معدن تا محصولات نهایی همچون میلگرد و شمش در اختیار خراسان رضوی قرا خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعدی برای توسعه و صادرات اقدام خواهد شد که در این راستا با توجه به وجود متخصصان، نیروهای مجرب و اتصال به خط آهن سراسری ظرفیت توسعه فراهم می باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: تلاشها در استفاده از حداکثر ظرفیت، امکانات داخلی برای مهندسی، ساخت تجهیزات و نیز کاهش قیمت تمام شده و تمرکز سرمایه گذاری بر توان و تخصص داخلی متمرکز شده است.

نعمت زاده در پایان افزود: خراسان رضوی با توجه به معادن غنی سنگ آهن بعد از کرمان دومین استان دارای ذخایر سنگ آهن بوده و از این رو توسعه صنعت فولاد در خراسان مد نظر می باشد و پیش بینی حاکی از آن است با انجام پروژه سنگان خواف برنامه چشم انداز برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد سریعتر محقق گردد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا

ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا

عضو انجمن فولاد با اشاره به ادامه روند افزایشی قیمت فولاد داخلی، اظهار داشت: ایران ...