خانه » سایر » تلاش برای پیشی گرفتن حداقل مزد از تورم با برنامه ریزی
تلاش برای پیشی گرفتن حداقل مزد از تورم با برنامه ریزی
تلاش برای پیشی گرفتن حداقل مزد از تورم با برنامه ریزی

تلاش برای پیشی گرفتن حداقل مزد از تورم با برنامه ریزی

در راستای تاکید بر تولیدگرا شدن و اقتصاد مقاومتی به عنوان راه نجات کشور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به ایجاد حدودا دو میلیون شغل در چهار سال گذشته اظهار داشت: ما در این مدت توانستیم برنامه‌ریزی کنیم که حداقل مزد را بر تورم پیشی دهیم؛ هرچند این کار کافی نیست و باید روی قدرت خرید تلاش بیشتری کنیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، علی ربیعی امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران بیان کرد: مقام معظم رهبری در هفته کارگر کارگران را ملاقات می‌کنند. ما به نمایندگی از کارگران در مکان مقدس و در نماز جمعه با نمازگزاران و ملت ایران سخت می‌گوییم و با این سنت حسنه امروز به عنوان کسی که بیشترین رابطه را با تولید، کارگران، بازنشستگان، فروافتادگان اجتماعی، معلولان و افرادی که نیاز به دستگیری دارند، دارد و در وزارتخانه خدمت می‌کند، گزارشی را تقدیم می‌کنیم.

افزایش حداقل مزد در راستای اقتصاد مقاومتی

وی افزون کرد: کارگران نمونه که با تلاش خود در مراکز تولیدی توانستند منشأیی برای پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند و همچنین کارآفرینانی که سهم خوبی در اشتغال داشتند امروز در نماز حضور دارند.

امسال هفته کارگر با مبعث آغاز شد و ما به یاد رسول اکرم‌، مهربانی او و دست بوسیدن کارگر، بودن در کنار محرومان و تجربه زندگی مانند یک کارگر می‌افتیم. در ادامه نیز با میلاد امام حسین سرور روبرو هستیم، که به خاطر دفاع از مظلوم جان در طبق اخلاص گذاشت و اسطوره تاریخ شد.

همچنین ولادت امام سجاد، حضرت عباس و امام غایب، که آرزوی ماست روزی بیاید و تمدن‌هایی که به ظاهر امروز در دنیا حکمرانی می‌کنند فرو بریزند و حاکمیت مستضعفان برقرار شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه راه نجات کشور، راه تولیدگرا شدن و راهی است که در اقتصاد مقاومتی نهفته، ادامه داد: در این سال‌ها با فراز و نشیب سعی کردیم همین مسیر را دنبال کنیم.

علامت درست جامعه‌ای است که فرهنگ کار در آن شکل گرفته باشد و همه برای جامعه ای که در آن کار می‌کنند تولید کنند و ارزش افزوده داشته باشند. راه نجات جامعه این است که کارگر در آن با شرافت زندگی کند و به کارگر بودن افتخار کند. ما سپاسگزاریم که در فرمایشات رهبری اینها را می‌بینیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تورم اقلام تاثیرگذار در سبد معیشت مورد توافق جلسات مزد ملاک دستمزد

تورم اقلام تاثیرگذار در سبد معیشت مورد توافق جلسات مزد ملاک دستمزد

متعاقب اعلام نرخ‌های جدید تورم، واکنش فعالان کارگری در آستانه تعیین دستمزد۹۷ آغاز شد؛ به ...