خانه » اخبار جهان » ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی با بهبود روابط بین الملل
ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی با بهبود روابط بين الملل
ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی با بهبود روابط بین الملل

ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی با بهبود روابط بین الملل

به ثمرنشستن برجام در رشد اقتصادی کشور از منظر یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی موثر دانسته شده و بهبود روابط بین الملل از نظر ایشان زمینه را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کرده است.

ضمن اشاره به تاثیر برجام بر رشد اقتصادی کشور سیده فاطمه حسینی اظهار داشت: بدون شک اهتمام رئیس جمهور و مجموعه دولت در خصوص به ثمر رساندن برجام تاثیرات بسیار مثبتی در رشد اقتصادی کشور داشت و بالارفتن میزان فروش نفت به جز در سایه برجام و اقتدار مدیران نفتی کشور در عرصه بین المللی امکان پذیر نبود.

وی توضیح داد: همه به یاد دارند که قبل از برجام میزان فروش نفت ما به چه حدی رسیده بود و امکان وصول همان درآمدها به موقع هم وجود نداشت واین که ما توانستیم سهم خود را از بازار نفت به جایگاه معقول برسانیم از نتایج مهم دیپلماسی هسته ای و بعد از آن دیپلماسی نفتی دولت بود.

ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه‌های دولت در زمینه اشتغال نیزبیان داشت: گام اول که دولت به صورت جدی برداشته است بهبود روابط درسطح بین الملل و خط بطلان کشیدن بر پروژه ایران هراسی در دنیا و نشان دادن روحیه صلح و تفاهم ملت بزرگ ایران به همه جهانیان بود که به درستی نیز اتفاق افتاد و زمینه را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کرد .

حسینی افزون کرد: در گام دوم بعد از ثبات و رشد اقتصادی حاصله و عبور از بحران های مختلف، زمان به ثمر رساندن اهداف نهایی و ایجاد اشتغال در کشور است زیرا بر پایه زمینه های ایجاد شده می توان به این مهم دست یافت.

وی یادآور شد: نیاز امروز کشور وعده های تقسیم قطره ای ثروت نیست بلکه برداشتن گام های محکم برای اصلاح ساختار اقتصادی و برنامه ریزی هدفمند برای خلق ثروت ملی و مدیریت زاینده آن است تا از این طریق با محرومیت زدایی توسعه پایدار اقتصادی محقق گردد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم ورود هیأت تجاری به ایران در یک ماه اخیر و با روی کار آمدن ترامپ

عدم ورود هیأت تجاری به ایران در یک ماه اخیر و با روی کار آمدن ترامپ

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی با اظهار اینکه یک ماهی می‌شود که هیچ هیأت تجاری ...