خانه » سایر » بهبود وضعیت ساکنان جزیره کیش با درخشش این منطقه ویژه اقتصادی
بهبود وضعیت ساکنان جزیره کیش با درخشش این منطقه ویژه اقتصادی
بهبود وضعیت ساکنان جزیره کیش با درخشش این منطقه ویژه اقتصادی

بهبود وضعیت ساکنان جزیره کیش با درخشش این منطقه ویژه اقتصادی

اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت : جزیره کیش درخشش خوبی در اقتصاد کشور از خود نشان داده و باید این درخشش منجر به افزایش درآمد ساکنان به ویژه بومیان گردد و نتیجه نهایی توسعه این باشد که وضعیت زندگی مردم بهتر شود.

اکبر ترکان که به جزیره کیش سفر نموده بود ضمن افتتاح پارکینگ اسکله ماهیگیری از طرح های عمرانی، دردست اجرا و همچنین طرح توانمندسازی، بهسازی و نوسازی سفین قدیم بازدید داشت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین در حاشیه بازدید از طرح توانمند سازی ، بهسازی و نوسازی سفین قدیم در جمع خبرنگاران افزود : بازسازی این روستای قدیمی با تاکید بر حفظ هویت فرهنگی و معماری بومی صورت پذیرفته تا جذابیت بیشتری برای گردشگران داشته باشد.

ترکان هدف مسئولان منطقه آزاد کیش از بازسازی و اجرای این طرح را توانمند سازی مردم منطقه عنوان داشته و بیان داشت: نکته مهم در توسعه بهبودی تراز زندگی مردم می باشد.

بازدید از بندر و اسکله ۳۵ هزار تنی یکی دیگر از طرح هایی مورد بازدید ترکان بود که در جریان پیشرفت کار قرار گرفت .وی افزود: این طرح نخستین پستی است که برای کشتی ۳۵ هزار تنی فعالیت می نماید و حدود ۴۵ درصد کار پیشرفت داشته که امیدواریم دی ماه سال جاری به مرحله بهره برداری رسد.

طرح توسعه در جزیره کیش

مشاور رئیس جمهور در ادامه بیان داشت : توسعه بندر کیش به منظور پذیرش کشتی های اقیانوس پیما صورت پذیرفته و با تکمیل این طرح ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا افزایش خواهد یافت.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن قدردانی از این فعالیت ارزشمند در جزیره کیش تصریح نمود: این منطقه توانسته با مهندسی؛ ارزش هزینه ساخت اسکله از ۱۲۸ میلیارد تومان طرح را به ۶۰ میلیارد تومان کاهش دهد و این معادل است با ۵۰ درصد صرفه جویی در هزینه.

وی همچنین بیان داشت: این اقدام بدون هر گونه خللی و تغییر کارکرد اسکله تنها با اصلاح کارهای مهندسی انجام شده است .مشاور رئیس جمهور همچنین به توانمندی بالای مهندسان کشور اشاره داشته و افزود : این توانایی به حدی است که می توانند بر روی طرح ها تاثیر زیادی از خود نشان دهد که این ظرفیت در کیش به نمایش گذاشته شده است و می تواند الگویی برای طرح های بزرگ کشور به شمار رود .

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: مهندسان می توانند با استفاده از روش مهندسی ارزش در کیش که قیمت ها را بهبود بخشیده و طرح ها را اجرا نمایند.

ترکان ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این طرح شکوفایی بیشتری در میان مردم شاهد باشیم . مشاور رئیس جمهور همچنین با حضور در مصلای بزرگ کیش در جریان آخرین اقدامات برای تکمیل این طرح قرار گرفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط ...