خانه » اخبار جهان » شرکت‌های انگلیسی به دنبال فرصت‌های موجود در ۱۰ سال آینده
شرکت‌های انگلیسی به دنبال فرصت‌های موجود در 10 سال آینده
شرکت‌های انگلیسی به دنبال فرصت‌های موجود در ۱۰ سال آینده

شرکت‌های انگلیسی به دنبال فرصت‌های موجود در ۱۰ سال آینده

شرکت‌های انگلیسی به فرصت‌های موجود در آستانه رونق ۶۰۰ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری‌های تجاری کشورمان در ۱۰ سال آینده، چشم دوخته‌اند.

به گزارش تلگراف انگلیس، ایران طی دهه اخیر دچار انزوای ناشی از تحریم‌های بین‌المللی بوده و با خروج از آن، یک طرح سرمایه‌گذاری بلندپروازانه را آغاز نموده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، طبق گزارش شرکت مشاوره Ipsos، پروژه‌های زیرساخت کلیدی مانند توسعه شبکه راه‌آهن دولتی بوده که به طول ۱۰ هزار و ۲۲۳ کیلومتر از کریدورهای صنعتی و بازرگانی پشتیبانی کرده و انتظار بر این است تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۲۵ هزار کیلومتر گسترش یابد. علاوه بر این همه ۵۴ فرودگاه ایران نیازمند ارتقای قابل توجهی می باشند و ایران قصد دارد ظرف یک دهه آینده هفت فرودگاه بین‌المللی جدید افتتاح نماید.

شرکت هواپیمایی دولتی ایران ایر جدیدا برای خرید ۱۱۴ فرورند هواپیمای مسافربری جدید به ایرباس سفارش داده و برآورد می‌شود ۶۰۰ فروند هواپیمای جدید در یک دهه آینده مورد نیاز باشد.

به گفته آماندا کلاک، مدیر شرکت زیرساخت و مشاوره EY، یقینا برای شرکت‌های انگلیسی در ایران یک فرصت ایجاد شده است. شرکت‌های انگلیسی می‌توانند با توجه به حرفه‌ای بودن‌شان، برنده قراردادها شوند. این مهارت‌ها با استانداردهای بالا و مقررات که به معنای رویکرد قوی انگلیسی‌ها برای کار است، مورد حمایت قرار می گیرند. با این وجود شرکت‌ها با احتیاط به بررسی ریسک‌هایی می‌پردازند که پیرامون ایران وجود دارد.

مشکلات شرکت‌های انگلیسی در تجارت با ایران

طبق آخرین آمار دولت انگلیس، ارزش صادرات این کشور به ایران همچنان رو به رشد می باشد و از ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۶ به میزان ۴۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ رشد یافته است.

بر پایه اعلام اتاق بازرگانی ایران-انگلیس، مشکل اصلی افزایش تجارت ایران و انگلیس فقدان تسهیلات بانکی به دلیل نگرانی بانک‌های اروپایی از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد که حتی پس از امضای توافق هسته‌ای در اواخر سال ۲۰۱۵ به قوت خود باقی مانده است.

طبق اعلام این اتاق بازرگانی، تا پیش از انتخابات آمریکا نشانه‌هایی از تمایل بعضی از بانک‌های انگلیسی برای حضور در مبادلات مستقیم با ایران بهوجود آمده بود، اما از زمان پیروزی دونالد ترامپ به نظر می آید رفتار بانک‌ها محتاطانه شده است.

ایران نخستین محموله میعانات گازی طبیعی و نفت خام را در اکتبر سال گذشته به انگلیس فروخت. شرکت ملی نفت ایران اعلام داشت: این شرکت یک محموله یک میلیون بشکه‌ای میعانات گاز طبیعی را به شرکت BP و نیز محموله دومی را به یک شرکت انگلیسی نام برده نشده فروخته است.

بر اساس این گزارش کشورمان، به دنبال مشتریان جدیدی برای نفت خام و میعانات گازی به منظور افزایش سطح تولید و صادراتش می باشد. شرکت ملی نفت ایران ابراز امیدواری کرده است ظرف پنج سال آینده تولید روزانه را به حدود ۶ میلیون بشکه در روز افزایش دهد. ولی این امر مستلزم موفقیت ایران در جذب سرمایه‌گذاری از غول‌های نفتی است. کشورمان همچنین امیدوار است که سرمایه‌گذاری‌های بزرگی را در بخش گاز طبیعی انجام دهد که چندان توسعه نیافته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...