خانه » اخبار جهان » افزایش نرخ طلای جهانی بر اساس تنش‌ های سیاسی بین المللی
افزایش نرخ طلای جهانی بر اساس تنش‌ های سیاسی بین المللی
افزایش نرخ طلای جهانی بر اساس تنش‌ های سیاسی بین المللی

افزایش نرخ طلای جهانی بر اساس تنش‌ های سیاسی بین المللی

عبدلله محمد ولی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران، نقره و سنگ‌ های قیمتی در راستای ارائه توضیحاتی در مورد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخل اظهار داشت: اعلام برخی شاخص‌ های اقتصادی و تنش‌ های سیاسی بین المللی نرخ طلای جهانی را افزایش داده است و این احتمال وجود دارد که قیمت سکه و طلا تا ماه آینده نیز بالاتر برود.

عبدلله محمد ولی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان داشت: به طور کلی نرخ طلای جهانی در چند سال گذشته با رشد زیادی همراه نبوده است و ارزش گذاری نرخ این فلز گران بها به طور معمول بر اساس قیمت دلار تعیین می‌ شود.

عوامل موثر بر افزایش نرخ طلای جهانی

وی در ادامه افزون کرد:‌ مسائل و شاخص‌ های مختلفی در بازار طلا تاثیرگذار هستند که از جمله آن می‌ توان به افزایش تقاضا در بازار طلای جهانی و یا تنش‌ های بین المللی و سیاسی اشاره کرد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران یادآور شد:‌ از طرف دیگر اعلام برخی از شاخص‌ های جهانی اقتصادی بر قیمت طلا تاثیرگذار بوده است و آمارهای جدید اقتصادی بر روند قیمت طلا را تحت تاثیر قرار داده است. در مجموع کنش‌ها و واکنش‌ ها در بازارهای جهانی و جنگ اقتصادی آمریکا و چین حرکت قیمت طلا را تغییر داده است.

محمد ولی همچنین توضیح داد: البته این روند از ماه‌های قبل تا حدودی قابل پیش‌بینی بود و نمی‌ توان گفت که تحول غیرمنتظره‌ ای در بازار اتفاق افتاده است و در مجموع طلا در مسیر معمول خود در حرکت است.

به گفته وی، قیمت جهانی طلا نسبت به قیمت طلا در بازار داخلی بالاتر است و همین اتفاق باعث افزایش قیمت سکه نیز شده است.

محمد ولی همچنین معتقد است که این احتمال وجود دارد که قیمت سکه و طلا تا ماه آینده بالاتر برود.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

به نظر عموم کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز ...