خانه » اخبار جهان » کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر ۱۰ میلیون بشکه
کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر 10 میلیون بشکه
کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر ۱۰ میلیون بشکه

کاهش میزان تولید نفت خام عربستان به زیر ۱۰ میلیون بشکه

میزان تولید نفت خام عربستان بزرگترین تولید کننده نفت اوپک با کاهش به زیر ۱۰ میلیون بشکه، کمترین میزان ظرف ۴ ماه گذشته را تجربه می‌کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، براساس گفته‌های یک مبنع‌ آگاه مطلع از آمارهای نفت، میزان تولید نفت خام عربستان با کاهش به کمترین میزان از ماه ژانویه در ماه گذشته، حتی کمتر از زمانی است که براساس توافق اوپک متعهد شده بود. مطابق اظهارات‌ این منبع آگاه، بزرگترین تولید کننده نفت اوپک با کاهش ۱۱۱ هزار بشکه تولیدش در ماه گذشته، به ۹.۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

در شرایطی که تولید نفت این کشور در ماه فوریه به دلیل اینکه تلاش می‌کرد ذخایر تانکرهای خود را افزایش دهد، به ۱۰.۰۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده بود. روسیه وعربستان که توافق طرح کاهش تولید نفت را هدایت می‌کنند، در تلاشند تا با اجرای این طرح به افزایش ۳ ساله مازاد عرضه در بازارهای جهانی پایان دهند.

کاهش تولید نفت خام عربستان

بر اساس توافق ماه دسامبر، عربستان سعودی متعهد شده است تا تولید خود را در سقف ۱۰.۰۵۸ میلیون بشکه در روز نگه دارد.

طبق اعلام محمد رامدی، تحلیلگر مستقل مستقر در لندن، عربستان کاملاً به تعهدات خود در کاهش تولید نفت عمل کرده که این، پیام بسیار خوبی برای بازار و افزایش قیمت نفت است. بر اساس گفته‌های رامدی، کاهش ارسال محموله‌های نفتی به آمریکا از سوی عربستان در نتیجه کاهش تولید نفت این کشور است به طوری که میزان واردات نفت آمریکا از عربستان در هفته منتهی به ۳۱ مارس ۲۴ درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، حجم محموله‌های نفتی ارسالی به آمریکا از سوی عربستان ۸۸۸,۰۰۰  بشکه در روز بوده که کمترین میزان از ماه دسامبر محسوب می‌شود؛ همچنین بنا بر گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت عربستان در ماه ژانویه ۹.۷۴۸ میلیون بشکه در روز بود.

 

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید توافق کاهش تولید

طبق اظهارات وزیر نفت ایران، عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید یا حتی ...