خانه » اخبار جهان » حمله نظامی آمریکا به روسیه و تغییرات قیمت طلای سیاه
حمله نظامی آمریکا به روسیه و تغییرات قیمت طلای سیاه
حمله نظامی آمریکا به روسیه و تغییرات قیمت طلای سیاه

حمله نظامی آمریکا به روسیه و تغییرات قیمت طلای سیاه

حمله نظامی آمریکا به سوریه باعث افزایش ۲ درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی شد؛ برخی از کارشناسان آن را به نفع کشورهای تولیدکننده نفت می دانند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، حمله نظامی آمریکا به سوریه باعث افزایش ۲ درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی شد؛ برخی از کارشناسان آن را به نفع کشورهای تولیدکننده نفت دانسته و برخی دیگر این افزایش قیمت را باعث افزایش تولید نفت از ذخایر غیرمتعارف شده به ضرر کشورهای تولید کننده است.

جواد نوفرستی در همین خصوص با تاکید بر اینکه در تعیین قیمت نفت پارامترهای اقتصادی خیلی تاثیرگذار نیست، اظهار داشت: در تعیین قیمت نفت موضوعات سیاسی تاثیر بیشتری دارند تا پارامترهای اقتصادی از جمله میزان عرضه و تقاضا.

وی با اشاره به حمله نظامی آمریکا به سوریه بیان کرد: این موضوع باعث رشد ۲ درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی شد. چنانچه این تنش ادامه پیدا کند، رشد قیمت نفت نیز ادامه پیدا خواهد کرد. اما اگر اوضاع آرام‌تر شود قیمت‌های نفت به تدریج به شرایط قبل باز می‌گردد. البته به نظر نمی‌آید آمریکا قصد داشته باشد، وارد جنگ فرسایشی شود.

افزایش قیمت نفت در نتیجه حمله نظامی آمریکا به روسیه

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه قیمت‌های بالا و پایین برای نفت به نفع تولیدکنندگان نیست، توضیح داد: از آنجایی که نگاه رئیس‌جمهور آمریکا افزایش تولید نفت است، چنانچه قیمت نفت افزایش پیدا کند، جذابیت برای سرمایه‌گذاران افزایش پیدا کرده و تولید نفت غیرمتعارف در بازار افزایش پیدا می‌کند. بنابراین به نفع تولیدکنندگان است که قیمت نفت بین ۵۵ تا ۶۰ دلار تثبیت شود.

علاوه بر این، مرتضی بهروزی‌فر معتقد است که افزایش قیمت نفت در پی حمله نظامی آمریکا به سوریه به نفع کشورهای تولیدکننده است.

در این ارتباط این کارشناس اقتصادی در گفتگو با ایسنا تاکید کرد: آمریکا اعلام نکرده است که قصد دارد یک مداخله نظامی تمام عیار انجام دهد و اثراتی که حمله نظامی آمریکا به سوریه دارد، کوتاه‌مدت خواهد بود. با این حال افزایش قیمت به نفع تولیدکنندگان است. برخی اعتقاد دارند افزایش قیمت نفت باعث تولید ذخایر غیرمتعارف می‌شود، اما به نظر من افزایش قیمت تاثیر چندانی بر تولید ذخایر غیرمتعارف ندارد و تولید این ذخایر در هر شرایط ممکن است افزایش پیدا کند. اما به طور کلی افزایش قیمت در کوتاه‌مدت به نفع تولیدکنندگان خواهد بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تسهیل فروش نفت ایران و محصولات وابسته بخشی از تعهدات اروپایی ها

تسهیل فروش نفت ایران و محصولات وابسته بخشی از تعهدات اروپایی ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: تسهیل فروش نفت ایران و ...