خانه » سایر » دستگاه‌ها وظیفه خود در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند
دستگاه‌ها وظیفه خود در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند
دستگاه‌ها وظیفه خود در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند

دستگاه‌ها وظیفه خود در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند

گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر از رضایت بخش نبودن وضعیت موجود اشتغال داده، از دستگاه‌ها خواست مسئولیتشان در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس طی اظهاراتی بیان داشت: هر دستگاهی متناسب با سهم تأثیرش باید انجام وظیفه کند و دستگاه‌ها وظیفه خود در قبال اشتغال و تولید را پاس‌کاری نکنند.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری نسیم، عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شعار سال جدیدی با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال اعلام کرد: پیش از آغاز سال جدید مجلس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی را تشکیل داد. ما این اقدام را به فال نیک می‌گیریم که قبل از اعلام نام سال جدید، نسبت به این موضوع اقدام کردیم و با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب، وظیفه این کمیسیون سخت خواهد بود.

انجام درست مسئولیت در قبال اشتغال و تولید

گودرزی با بیان اینکه وضعیت موجود اشتغال رضایت‌بخش نیست و مقام معظم رهبری در دو سال پیاپی بر اقتصاد مقاومتی تأکید کردند، گفت: ما نباید مسیر را اشتباه برویم. اقتصاد مقاومتی باید اولویت‌بندی شود و ستون فقرات اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر دستگاهی متناسب با سهم تأثیرش باید انجام وظیفه کند. قوه قضائیه و دستگاه امنیتی و قضایی بحث مقابله با قاچاق را جدی بگیرند و مبادی ورودی را کنترل کنند. مجلس در ریل‌گذاری برای دولت دقت کند و دولت هم در برنامه‌ریزی‌ها تلاش کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم همچنین یادآور شد: همه دستگاه‌ها و نهادها وظیفه‌ خود در قبال تولید و اشتغال را درست انجام دهند و مسئولیت خود را پاس‌کاری نکنند. دولت، ملت، مجلس و حوزه و دانشگاه و حتی آموزش و پرورش هم باید به میدان بیایند. با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب بر موضوع اقتصاد مقاومتی، جزوه‌ای در مدارس و دانشگاه‌ها تدوین شود و آموزش حمایت از تولید ملی از ابتدا در دستورکار قرار بگیرد.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد 600 تا 700 هزار شغل

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغل

مطابق اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این که اشتغالزایی در کشور برای ...