خانه » اخبار جهان » نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران
نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران
نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران

نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران

در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران با روند نوسان سکه مواجه شد چرا که هفته گذشته بهای اونس و دلار با افت و خیز متعددی رو به رو بود؛ اگرچه ۲۱هزار قرداد آتی منعقد شد.

طبق روال معاملات آتی سکه، سررسید دی سال جاری یعنی دورترین موعد تحویل بازار آتی به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت؛ به نحوی که معامله گران ۱۵هزار و ۹۷۱ قرارداد را به ارزش ۲هزار و ۱۹۰میلیارد  ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.

در رتبه دوم معاملات هفتگی آتی سکه، سررسید آبان امسال قرار گرفت؛ در این سررسید ۴ هزار و ۴۶۱ قرارداد به ارزش ۵۹۷ میلیارد ریال منعقد شد. قرارداد تحویل شهریور سال جاری نیز با ثبت ۴۲۴ قرارداد به ارزش ۵۵ میلیارد ریال در مکان سوم بازار آتی قرار گرفت. همچنین قرارداد تحویل اردیبهشت امسال با ۳۶۷ قرارداد به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در مکان چهارم معاملات قرار گرفت. در پایان نیز سررسید تیر ۹۶ با ۱۹۹ قرارداد به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در انتهای جدول بازار آتی سکه قرار گرفت.

نوسان سکه در بازار نقدی و آتی

بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) بیانگر آن است که در مجموع  ۳هزار و ۸۵۶ قرارداد منعقد شده است. براساس آمار معاملات، سکه تحویل اردیبهشت ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان، کاهش ۰.۲۳ درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل تیر با قیمت یک میلیون و ۲۶۴ هزار تومان افت ۰.۲۲ درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل شهریور با نرخ یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان به فروش رسید و با کاهش ۰.۴۵ درصدی همراه شد. همچنین سررسید آبان ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان معامله و افت ۰.۴۹ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۳۶ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰.۵۵ درصدی را به ثبت رساند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حرکت تنظیم بازار کالاها و سیاست خرید تضمینی به سمت بورس کالا

حرکت تنظیم بازار کالاها و سیاست خرید تضمینی به سمت بورس کالا

بنا بر گفته های وزیر امور اقتصادی و دارایی، نقش دولت در تنظیم بازار کالاها ...