خانه » اخبار جهان » طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود
طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود
طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود

طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود

طبق پیش بینى های قوى دلار آمریکا کماکان یک پول قوى در سال جارى خواهد بود که در این راستا لزوم ارائه چشم اندازى کلى از بازار ارز در جهان احساس می­ شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، لزوم ارائه چشم اندازى کلى از بازار ارز در جهان با توجه به اینکه بیشتر تجار و صنعتگران ایرانى با ارزهاى مختلف کار میکنند، احساس می­شود. لازم به توضیح است که پیش بینى نرخ هاى ارز بسیار مشکل است و شاید بتوان گفت که در بازارهاى مالى، از بین ابزارهاى معاملاتى مختلف، پرنوسان ترین و در نتیجه غیرقابل پیش بینى ترین آنها تغییرات نرخ برابرى ارزها در بازارهاى جهانى است.

نظر به اینکه این برآوردها قرار است در مدت یکسال انجام شود، و زمان یکسال براى نرخ هاى ارز بلند مدت محسوب مى شود، بنابراین لازم است براى پیش بینى نرخ هاى ارز جهانى از متغیرهاى بلند مدت و اثرگذار استفاده کنیم که یکى از این متغیرها تغییرات تولید ناخالص داخلى GDP است . به همین دلیل است که هر متغیر وابسته به تولید به محض اینکه تغییر میکند ، نرخ برابرى ارز آن کشور با کشورهاى دیگر دچار تغییرات مى شود.

دلار آمریکا کماکان یک پول قوى

نقشه فوق تغییرات محتمل تولید را در مناطق مختلف جهان نشان مى دهد. اگر پیش بینى این تغییرات درست باشد ، که حداقل میتوان گفت قابل اتکاء هستند، از روى این آمارها و نرخ هاى رشد میتوان به تغییرات ارزها در سال ٩۶ پى برد.

همان طور که در یادداشتهاى دیگرى گفتم ، پیش بینى قوى مى شود که دلار آمریکا کماکان یک پول قوى در سال جارى خواهد بود. نرخ رشد جهان پیش بینى شده است که از ۲/۳ به ۲/۷ افزایش مى یابد و دو کشور سهم زیادى در این افزایش دارند. یکى امریکا است و دیگرى هند. بنابراین قابل پیش بینى است که نرخ برابرى دلار امریکا در مقابل ارزهاى دیگر بهبود خواهد یافت ، کما اینکه در فصل اول سال میلادى جارى ، همین را نشان میدهد. گذشته از آن روپیه نیز پول خوبى در سال ٩۶ خواهد بود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسانات قیمت ارز از مشکلات اخیر واحدهای تولیدی در کشور

نوسانات قیمت ارز از مشکلات اخیر واحدهای تولیدی در کشور

محمدباقر نوبخت ضمن عذرخواهی از مردم و تولیدکنندگان بابت نوسان قیمت ها اظهار داشت: ما ...