خانه » اخبار جهان » انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام
انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجامانگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام
انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام

انگلیس به دنبال ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با ایران در پسابرجام

مطابق اعلام وزارت امور خارجه انگلیس طی بیانیه ای فهرست ایران پس از برداشته شدن برخی تحریم های اعمال شده علیه ایران در پی دست یابی به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ به روز شده است.

در این بیانیه آمده است: پس از سال ها اعمال تحریم های گسترده، جامعه بین المللی در پی دست یابی به توافق هسته ای با ایران در سال دو هزار و پانزده در حال تعامل دوباره با ایران است.

در نتیجه توافق هسته ای حاصل شده بین گروه پنج به علاوه یک (فرانسه، آلمان، انگلیس، چین،‌ روسیه و آمریکا) و ایران برخی از تحریم های مرتبط با هسته ای و دیگر تحریم های مالی و اقتصادی اعمال شده بر ایران در ژانویه سال دو هزار و شانزده برداشته شدند. از نظر ایران، این بخشی حیاتی از ادغام مجدد با جامعه بین المللی است.

انگلیس در پی عادی سازی روابط با ایران

به همین منظور، حجم فهرست ایران که ارائه کننده اطلاعاتی برای کارشناسان درباره نهادها، شرکت ها و سازمان های خاص در ایران است، کاهش یافته است.

فهرست ایران توسط سازمان کنترل صادرات برای کمک به صادرکنندگان در اتخاذ تصمیمات آگاهانه درباره این موضوع منتشر شد که آیا صادرات آنها می تواند مایه ایجاد نگرانی هایی در ارتباط با استفاده نهایی از اقلام آنها باشد یا خیر. به همین دلیل دریافت مجوز صادرات برای اقلامی که به طور عادی تحت کنترل قرار نمی گیرند، لازم است زیرا صادر کننده از این موضوع آگاه است -یا به واسطه دولت انگلیس از این موضوع آگاه می شود- که درباره انحراف در استفاده از این اقلام برای برنامه تسلیحات کشتار جمعی نگرانی هایی وجود دارد.

این فهرست -که در آن به نام شماری از نهادها، شرکت ها و سازمان ها در ایران اشاره شده است- به منظور کمک به صادرکننده در این باره صادر شده است تا او بتواند قضاوت کند بر اساس تصمیمات قبلی سازمان کنترل صادرات درباره صادرات، آیا درباره استفاده نهایی از اقلام صادراتی اش نگرانی وجود دارد یا خیر.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

درخواست از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای پایبندی به برجام

درخواست از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای پایبندی به برجام

به گزارش فایننشال تایمز، بر پابه گفته های مدیرعامل شرکت فرانسوی توتال، در یک دیدار ...