خانه » اخبار جهان » افزایش احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن در دنیا
افزایش احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن در دنیا
افزایش احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن در دنیا

افزایش احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن در دنیا

افزایش فزاینده احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن ناشی از مسائل سیاسی حاکم بر آمریکا و کشورهای اروپایی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و اروپا سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است و تحلیلگران موسسه تامسون رویترز اعلام کرده اند قیمت فلز زرد در سال جاری میلادی حتی با وجود تداوم مازاد عرضه فیزیکی، افزایش خواهد یافت.

مطابق این پیش بینی، خرید طلا به عنوان یک سرمایه گذاری امن و افزایش خرید طلا از سوی هند، احتمالا موجب خواهد شد تا متوسط قیمت طلا در سال جاری میلادی به ۱۲۵۹ دلار برسد که بالاتر از ۱۲۴۸ دلار سال گذشته خواهد بود.

دلایل افزایش خرید طلا

در صورتی که در یکی از کشورهای اروپایی، نتیجه انتخابات بر ضد اتحادیه اروپا باشد، احتمالا موجب افزایش عدم قطعیت در مورد آینده یورو خواهد شد. در عین حال رویکرد غیرعادی دولت ترامپ می تواند، موجب تقویت سرمایه گذاری ها (در بازار طلا) شود. بازارها همچنین نگران این مساله هستند که آیا شاخص های بورس آمریکا بیش از حد رشد کرده یا نه و انتظار می رود طلا از حس خودداری از ریسک سرمایه گذاران منتفع شود.

این مساله احتمالا موجب خواهد شد تا حتی با وجود مازاد عرضه طلا قیمت فلز زرد تقویت شود. این تحلیلگران اعلام کردند، مازاد عرضه فیزیکی طلا در سال گذشته به ۹۵۲ تن رسید که بالاترین رقم در ۷ سال گذشته بود و این روند در سال ۲۰۱۷ نیز تداوم خواهد داشت.

بر این اساس، میزان کل تقاضای فیزیکی برای طلا در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۸ درصد کاهش یافت و به ۳۵۵۹ تن رسید که عمدتا ناشی از کاهش میزان جواهرسازی بوده است. میزان مصرف جواهرات در سال گذشته به میزان یک پنجم کاهش یافت و به پایین ترین رقم در ۷ سال گذشته رسید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی

قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی

قیمت طلا طی روز گذشته به دلیل تشدید نگرانی از جنگ تجاری قدرت های اقتصادی ...