خانه » اخبار جهان » گردشگری سلامت در ایران دارای مشکلات زیرساختی
گردشگری سلامت در ایران دارای مشکلات زیرساختی
گردشگری سلامت در ایران دارای مشکلات زیرساختی

گردشگری سلامت در ایران دارای مشکلات زیرساختی

دکتر وحید رضا محب پور سرپرست اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، بیان نمود: گردشگری سلامت در ایران به لحاظ زیرساختی دچار مشکلاتی می باشد.

دکتر وحید رضا محب پور اظهار نمود: گردشگری سلامت سه برابر گردشگری معمولی درآمد زا بوده و اگر روی آن تمرکز کنیم می توانیم در کنار بحث درمان به درآمدزایی بسیار بالایی دست یابیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی همچنین افزود: یک عمل قلب باز با هزینه ای معادل ۶ تا ۱۰ هزار دلار در کشور انجام می گیرد که به لحاظ کیفی با پزشکان آمریکایی برابری دارد اما در بحث فرآیندها اندکی ضعیف می باشیم که باید به استانداردهای جهانی نزدیکتر گردیم.

سرپرست اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در ادامه بیان کرد: طرح آی پی دی برای مجوز دار کردن مراکز درمانی صادر شده اما بحث اعتبار بخشی، موضوعی بین المللی می باشد؛ از جمله موارد مهم تحت اقدام در این زمینه می توان به اعتبار بخشی ملی با رعایت الزامات آی اس کو آ اشاره نمود که بسیار معتبر است و ما در تلاشیم تا استاندارد داخلی را با استاندارد بین المللی هماهنگ نماییم.

مشکلات بخش گردشگری سلامت

محب پور همچنین تصریح کرد: در کتاب اعتبار بخشی ملی بحث حقوق بیماران عنوان شده که اگر بیمارستان های ما این استانداردها را رعایت کنند، بیماران داخلی شاهد رشد کیفیت و برای بیماران خارجی جذب بیشتر گردشگر خارجی را شاهد خواهیم بود.

وی بیان نمود: برای گردشگری سلامت به لحاظ زیرساختی دچار مشکلاتی می باشیم از جمله در بحث حمل و نقل و نیز تخت های بیمارستانی که باید بهبود ایجاد گردد.

سرپرست اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، تصریح کرد: بحث بیمه های بین المللی و انتقال پول نیز بحث مهمی در این زمینه است که باید زیرساخت های آن در سطح بین الملل ایجاد گردد.

محب پور اظهار داشت: شرکت های تسهیل کننده می توانند دلالان را ساماندهی نمایند که با اقدامات صورت گرفته در سازمان گردشگری باید تعداد این شرکتهای گردشگران به اندازه ای رشد نماید که دست دلالان کوتاه شود. افغانستان، عراق و آذربایجان جزو مهمترین کشورهای گردشگری سلامت برای کشورمان به حساب می آیند.

سرپرست اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در انتها بیان داشت: شورای راهبردی گردشگری شامل ۵ دستگاه می باشد، هدف اصلی ما از ایجاد این شورا، هماهنگی بین دستگاه ها است تا بتوانیم این صنعت را به صورت حرفه ای اداره کرده و همکاری های جزیره ای را حذف نماییم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پشتیبانی از گروه‌های تروریستی علت ادامه حیات جریان‌های تروریستی

پشتیبانی از گروه‌های تروریستی علت ادامه حیات جریان‌های تروریستی

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه پشتیبانی برخی کشورها از گروه‌های تروریستی موجب شده ...