خانه » اقتصاد دیجیتال » ایجاد شغل با تکیه بر ظرفیت‌های بومی هر استان از اهداف دولت
ایجاد شغل با تکیه بر ظرفیت‌های بومی هر استان از اهداف دولت
ایجاد شغل با تکیه بر ظرفیت‌های بومی هر استان از اهداف دولت

ایجاد شغل با تکیه بر ظرفیت‌های بومی هر استان از اهداف دولت

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار گفت: به دنبال ایجاد شغل با تکیه بر ظرفیت‌های بومی هر استان هستیم.

علی ربیعی در مراسم امضای برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار یا همان تکاپو در استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: طی سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل درکشور ایجاد شده است که برخی آن را نمی بینند و می گویند در کشور۵۰۰ هزار بیکار داریم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی خاطر نشانکرد: سال ۸۸ یک میلیون و ۸۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده بود که این تعداد در سال ۹۲ به یک میلیون و ۸۳۰ هزار شغل و در سال ۹۵ به یک میلیون و ۹۳۰ هزار نفر رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح نمود: ظرفیت های اشتغال در ۷ استان شناسایی و برنامه ریزی برای فعال کردن آنها صورت پذیرفته است که راه اندازی مدرسه کفش مشهد نیز در این راستا انجام گرفته است.

ربیعی همچنین بیان داشت: کشورمان در مناطق مختلف دارای ظرفیت های اشتغال زایی بسیار خوب و متفاوتی است که با تکیه بر آنها می توانیم در سال جاری شغل های زیادی به وجود آوریم.

ایجاد شغل توسط طرح تکاپو

وی در ادامه افزود: سیاست گذاری دولت تقویت عرصه هایی است که بتوانند شغل زیادی ایجاد نمایند و در این جهت تقویب مشاغل محلی، اشتغال با تاکید بر مناطق محروم ، اتصال مشاغل خانگی به بخش های بالادستی و طرح تکاپو مورد تاکید قرار گرفته است.

وزیر کار ضمن تاکید بر توجه به حوزه آی سی تی اظهار نمود: در این راستا کارگروهی جهت رفع موانع کسب و کار در  این حوزه تشکیل گردیده و ابعاد مختلف آن نیز مدنظر قرار گرفته خواهد گرفت.

وی در پایان بیان نمود: بسته کاملی با هدف حمایت از اشتغال در بخش آی سی تی تهیه شده  و می تواند نقش بسیار مهمی در اشتغال عمومی ایفا نماید و امیدواریم به عنوان اولین بسته به تصویب هیئت دولت رسد. دولت، دانشگاه و بخش خصوصی به عنوان سه ضلع مثلث در این حوزه باید تلاش و همکارینمایند و پیشنهاد ما این است که تعیین صلاحیت حرفه ای شرکت های حوزه آی تی و آی سی تی به بخش خصوصی واگذار گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بررسی عوامل تقویت‌کننده اقتصاد ناسالم در کشور در طرح پایش

بررسی عوامل تقویت‌کننده اقتصاد ناسالم در کشور در طرح پایش

طی جدیدترین نشست طرح پایش کسب‌ و کار اتاق های سراسر کشور، به بررسی عوامل ...