خانه » سایر » دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای
دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای
دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای

دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای

دکتر روحانی رئیس‌جمهور، در نشستی با جوانان و نخبگان گیلان با تاکید بر اینکه تلاش همگانی برای شرکت در انتخابات، بیان داشت: رفع کامل بیکاری با همکاری مردم امکان پذیر است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا همگان پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و مشارکت مردمی ‏بالا برود، تاکید داشت: این شدنی است و حضور و مشارکت مردم برای ‏سرنوشت کشور، حائز اهمیت است.‏

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از قدس آنلاین، حسن روحانی در نشست صمیمی با جمعی از جوانان و نخبگان استان گیلان، تلاش برای تولید بیشتر و ‌اشتغالزایی را از اهداف اصلی دولت در سال جاری برشمرد و توضیح داد: کاهش آمار بیکاری و رفع کامل آن، دشوار ‌است اما در پرتو اراده و همکاری مردم، امکان‌پذیر است.

دکتر روحانیعصر پنجشنبه و در این نشست با بیان اینکه همه تلاش ها باید در ‌مسیر اشتغال زایی در کشور و بالا بردن تولید بکار گرفته شود، ادامه داد: با همراهی یکدیگر می‌توانیم هر کاری را انجام دهیم در حل هر مشکلی موفق شویم.

دکتر روحانی :مسئله اصلی اقتصاد مسئله اشتغال است

روحانی با اشاره به طرح روستای بدون بیکار، خاطرنشان کرد: بیکاری بار سنگینی بر دوش ما است و من در اولین ‌جلسه پس از انتخابات ۹۲، محضر مقام معظم رهبری عرض کردم که مهمترین مشکل پیش روی دولت یازدهم ‌مذاکرات هسته‌ای و سیاست نیست، بلکه مسأله اشتغال جوانان است. ‌

رییس‌ جمهور افزون کرد: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی جوان وارد بازار کار می شوند و در چنین ‌شرایطی ما اگر  بتوانیم ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار و یا در بهترین حالت یک میلیون شغل ایجاد کنیم، باز هم نتوانسته‌ایم به ‌این نیاز کاملا پاسخ دهیم و همه باید در این ارتباط دست به دست هم دهند و اگر ما کنار هم باشیم همه امکانی شدنی ‌است. ‌

روحانی اضافه کرد: مبنای اصلی اقدامات دولت یازدهم اجرای صددرصدی طرح‌ها و پروژه‌ها بوده و ‌هیچگاه نخواستیم به مردم قولی بدهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به روند کاهشی قیمت نفت در سال ۹۳ تا سال ۹۴، اعلام داشت: همه کشورهای ‌نفت‌خیز، گرفتار شدند و ارزش پول ملی برخی کشورها ۵۰ درصد کاهش یافت و ناچار شدند از ذخایر ارزی ‌خود استفاده کنند اما جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که در بین تولیدکنندگان نفت در سال ۹۴، هم ‌کشور را به خوبی اداره کرد و هم بخشی از درآمدهای نفتی خود را به صندوق توسعه ملی واریز کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییر رویکردهای حوزه کلان دولت در عرصه اقتصادی کشور

تغییر رویکردهای حوزه کلان دولت در عرصه اقتصادی کشور

تغییر رویکردهای حوزه کلان دولت در عرصه اقتصاد پیرو بررسی اظهارات اعضای تیم اقتصادی دولت ...