خانه » سایر » دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای
دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای
دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای

دکتر روحانی : تلاش همگانی جهت حضور در پای صندوق های رای

دکتر روحانی رئیس‌جمهور، در نشستی با جوانان و نخبگان گیلان با تاکید بر اینکه تلاش همگانی برای شرکت در انتخابات، بیان داشت: رفع کامل بیکاری با همکاری مردم امکان پذیر است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا همگان پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و مشارکت مردمی ‏بالا برود، تاکید داشت: این شدنی است و حضور و مشارکت مردم برای ‏سرنوشت کشور، حائز اهمیت است.‏

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از قدس آنلاین، حسن روحانی در نشست صمیمی با جمعی از جوانان و نخبگان استان گیلان، تلاش برای تولید بیشتر و ‌اشتغالزایی را از اهداف اصلی دولت در سال جاری برشمرد و توضیح داد: کاهش آمار بیکاری و رفع کامل آن، دشوار ‌است اما در پرتو اراده و همکاری مردم، امکان‌پذیر است.

دکتر روحانیعصر پنجشنبه و در این نشست با بیان اینکه همه تلاش ها باید در ‌مسیر اشتغال زایی در کشور و بالا بردن تولید بکار گرفته شود، ادامه داد: با همراهی یکدیگر می‌توانیم هر کاری را انجام دهیم در حل هر مشکلی موفق شویم.

دکتر روحانی :مسئله اصلی اقتصاد مسئله اشتغال است

روحانی با اشاره به طرح روستای بدون بیکار، خاطرنشان کرد: بیکاری بار سنگینی بر دوش ما است و من در اولین ‌جلسه پس از انتخابات ۹۲، محضر مقام معظم رهبری عرض کردم که مهمترین مشکل پیش روی دولت یازدهم ‌مذاکرات هسته‌ای و سیاست نیست، بلکه مسأله اشتغال جوانان است. ‌

رییس‌ جمهور افزون کرد: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی جوان وارد بازار کار می شوند و در چنین ‌شرایطی ما اگر  بتوانیم ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار و یا در بهترین حالت یک میلیون شغل ایجاد کنیم، باز هم نتوانسته‌ایم به ‌این نیاز کاملا پاسخ دهیم و همه باید در این ارتباط دست به دست هم دهند و اگر ما کنار هم باشیم همه امکانی شدنی ‌است. ‌

روحانی اضافه کرد: مبنای اصلی اقدامات دولت یازدهم اجرای صددرصدی طرح‌ها و پروژه‌ها بوده و ‌هیچگاه نخواستیم به مردم قولی بدهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به روند کاهشی قیمت نفت در سال ۹۳ تا سال ۹۴، اعلام داشت: همه کشورهای ‌نفت‌خیز، گرفتار شدند و ارزش پول ملی برخی کشورها ۵۰ درصد کاهش یافت و ناچار شدند از ذخایر ارزی ‌خود استفاده کنند اما جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که در بین تولیدکنندگان نفت در سال ۹۴، هم ‌کشور را به خوبی اداره کرد و هم بخشی از درآمدهای نفتی خود را به صندوق توسعه ملی واریز کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سیاست‌های بانک مرکزی فارغ از بحث انتخابات و با هدف منطقی بودن نرخ ارز

سیاست‌های بانک مرکزی فارغ از بحث انتخابات و با هدف منطقی بودن نرخ ارز

مطابق گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شریان نیوز، بازار ارز و فعالان آن ...