خانه » خودرو و حمل و نقل » توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی
توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی
توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درباره نقش توسعه ریلی در تحقق شعار سال اظهار داشت: توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مورد تاکید همه ارکان نظام می باشد.

سعید محمدزاده درباره نقش توسعه ریلی در تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی: اشتغال – تولید گفت: هر اقدامی که برای توسعه ریلی در کشور صورت پذیرد، به معنای حرکت در چارچوب اقتصاد مقاومتی می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از صدا و سیما، مدیرعامل راه آهن بیان نمود: اقداماتی مانند برقی کردن مسیرهای ریلی دستاوردهایی مانند افزایش ظرفیت و همچنین صرفه جویی چشمگیر در مصرف انرژی به دنبال دارد و مهمتر اینکه وقتی یک واگن باری در مسیر قرار گیرد، به ازای هر سال استفاده حدود ۸ تا ۱۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

محمدزاده ضمن اشاره به اینکه با تاکید رهبر معظم انقلاب برای توسعه ریلی کشور و همچنین برنامه ششم توسعه اقدامات متعددی در حال اجرا می باشد، تصریح نمود: یک تن کیلومتر بار وقتی با حمل ونقل ریلی حمل شود، حداقل در ایران ۳۵ تا ۴۰ سی سی صرفه‌جویی سوخت در پیدارد که در توسعه اقتصاد کشور حائز اهمیت می باشد.

مدیرعامل راه آهن همچنین بر استفاده از ظرفیت های روسیه برای توسعه ریلی کشور تاکید و خاطر نشان کرد: چند اقدام مناسب را مشترک با روس ها در حال پیگیری است که از آن جمله می توان به تولید واگن باری با همکاری تولیدکنندگان ایرانی و روسی و همچنین تامین مالی از سوی روس ها اشاهر کرد.

توسعه حمل و نقل ریلی در آینده نزدیک

محمدزاده در ادامه افزود: این همکاری هم باعث فعال شدن سازندگان واگن در داخل کشور می شود و هم به تامین مالی کمک می کند و بخش خصوصی که عمده خریداران این واگن ها هستند، می توانند از این مزیت بهره مند شوند. برقی کردن راه آهن مسیر گرمسار تا اینچه برون از جمله اقدامات شاخص در همکاری با روس‌ها بوده که در جهت فعال کردن راهگذر ریلی شمال- جنوب در چارچوب سیاست های برنامه ششم توسعه نقش مهمی بر عهده دارد.

محمدزاده همچنین بیان نمود: قرارداد برقی کردن این مسیر با مشارکت شرکت های ایرانی و روسی و با تامین مالی روس ها انجام می گیرد و با اجرای این طرح ظرفیت مسیر افزایش پیدا می کند و رونق بهتری در راهگذار شمال-جنوب به وجود می آید.

مدیرعامل راه آهن درباره خدمات نوروزی راه آهن به مسافران نیز اظهار کرد: ما در راه آهن، خادم الرضا (ع) می باشیم و در ایام نوروز از ۲۶ شهر زائران با استفاده از حمل و نقل ریلی به مشهد مقدس رهسپار شدند.

محمدزاده در پایان بیان داشت: تا امروز در وضعیت خیلی مناسب و بهتر از آنچه تا کنون اتفاق افتاده، به مسافران نوروزی خدمات رسانی شده و همکاران راه آهن به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات می باشند. تعداد سفرهای نوروزی از طریق راه آهن در مقایسه با نوروز سال قبل نیز در حدود ۷ درصد افزایش یافته و مدت تاخیرها کاهش داشته و امید است این روند تا پایان سال ۹۶ ادامه پیدا کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...