خانه » بازرگانی » کاهش سهم نفت در بودجه در جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی
کاهش سهم نفت در بودجه در جهت اقتصاد مقاومتی
کاهش سهم نفت در بودجه در جهت اقتصاد مقاومتی

کاهش سهم نفت در بودجه در جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کاهش سهم نفت در بودجه سال ۹۶ کل کشور اطلاع داده و بیان نمود: توجه ویژه ای به اقتصاد دانش بنیان در بودجه سال ۹۶ وجود دارد.

به گزارش آی آر اقتصادبه نقل از اقتصاد آنلاین، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بیان داشته است: در اقتصاد مقاومتی در جهت کاهش وابستگی کشور به نفت مطرح و به اجرا در آمده است.

بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس طی سال های مختلف، میزان سهم نفت در بودجه عمومی کشور به یک چالش تبدیل شده بود و در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۹۶ ، با تعامل بین مجلس و دولت به کمترین مقدار خودش در میان بودجه های قبل و بعد از انقلاب رسیده است.

کاهش سهم نفت در بودجه سال آتی

محمدرضا پورابراهیمی در ادامه بیان داشت: بحث کاهش سهم نفت در بودجه عمومی کشور به عنوان یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی مطرح بوده که سال گذشته در زمان بررسی لایحه بودجه به این مهم توجه داشتیم و با هماهنگی دولت توافق صورت گرفت تا در سال ۹۵، سهم نفت بودجه عمومی کشور به ۲۵ درصد کاهش یابد که این مهم یکی از موارد موفق اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در سال گذشته به شمار می رود.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتها به اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی اشاره داشته و خاطر نشان ساخت: تحت نظارت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این حوزه کارهای بسیار خوبی صورت گرفته که مجلس نیز در این زمینه به صندوق توسعه ملی یاری نموده تا به اقتصاد دانش بنیان و شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، تسهیلات لازم ارائه گردد و امیدواریم در آینده شاهد تاثیر گذاری بیشتر شرکت های دانش بنیان در اقتصاد کشور باشیم.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد

مالیات پزشکان منافاتی با تکریم جامعه پزشکی در کشور ندارد

حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تاکید بر اینکه مصوبات کمیسیون تلفیق ...