خانه » سایر » تمرکز اصلی دولت بر موضوع تولید و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی
تمرکز اصلی دولت بر موضوع تولید و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی
تمرکز اصلی دولت بر موضوع تولید و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی

تمرکز اصلی دولت بر موضوع تولید و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور ضمن تأکید بر این که در سال ۹۶ تمرکز اصلی دولت بر موضوع تولید و سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی خواهد بود، افزود: با توجه به بیکاری موجود در کشور، هدف اصلی در سال جاری ایجاد اشتغال خواهد بود و در دو جلسه نخست هیأت وزیران در سال ۹۶ نیز بخش عمده‌ای از زمان جلسه به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

اسحاق جهانگیری در سفر به شهرستان رباط کریم، اعلام داشت: ظرفیت اقتصاد کشور برای اشتغال‌زایی ظرفیتی محدود بوده و ما تلاش می‌کنیم تا ظرفیت اشتغال‌زایی اقتصاد را بالا ببریم تا پاسخگوی نیاز فارغ‌التحصیلان جویای کار در کشور باشیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، معاون اول رییس‌جمهور ضمن اشاره به بازدیدهای خود از چند مرکز تولیدات کشاورزی اظهار داشت: بخشی از اقتصاد مقاومتی با بخش کشاورزی مرتبط بوده و بر موضوعاتی همچون امنیت غذایی کشور و استفاده از حداکثر ظرفیت های کشاورزی برای افزایش تولید در اقتصاد مقاومتی تاکید دارد.

وی همچنین بیان داشت: ظرفیت‌های سنتی بخش کشاورزی در کشور فعال می‌باشد و تاکنون گزارش‌های خوبی در این زمینه ارائه شده و امیدوارم در سال ۹۶ توفیقات بیشتر در این زمینه را شاهد باشیم.

جهانگیری در ادامه با بیان این که اقدامات اساسی در بخش کشاورزی لازم است، خاطر نشان ساخت: کشت بافت و بیوتکنولوژی گیاهان از جمله این اقدامات می‌باشد که از این طریق می توانیم به نهال‌های مقاوم‌تر و نیز صرفه‌جویی در مصرف آب و بازدهی بیشتر برسیم که برنامه‌های حوزه دانش‌بنیان و استفاده از سلول های بنیادین در بخش گیاهی در دستور کار قرار دارند.

تمرکز دولت بر اشتغال‌زایی

معاون اول رییس‌جمهور ضمن اشاره به بازدید خود از مرکز کشت گل محمدی تصریح نمود: یکی از کشت های پراهمیت در ایران گل محمدی است که می‌توان ده ها محصول مختلف از این گل به دست آورد.

وی ادامه داد: در این مرکز از طریق همکاری با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور اقدامات خوبی برای استفاده های مختلف از گل محمدی انجام شده است و باید تلاش کنیم در مناطق مختلف کشور این گونه اقدامات نظیر توسعه کشت گیاهان دارویی که با ارزش افزوده بالا همراه است، در دستور کار قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین ضمن اشاره به برخی محدودیت های موجود برای بخش خصوصی در توسعه کشت گلخانه ای افزود: برخی محدودیت ها از جمله صدور مجوزهای لازم به مانعی برای بخش خصوصی تبدیل گشته و فعالان در این بخش از این موضوع گلایه مند می‌باشند که باید وزارت جهاد کشاورزی با تمرکز بر این موضوع زمینه توسعه کشت گلخانه ای را برای بخش خصوصی ایجاد نماید.

جهانگیری با اشاره بر تمرکز دولت بر موضوع اشتغال‌زایی در سال جاری اظهار داشت: امیدوارم که به سرعت به تصمیمات مناسب در این زمینه دست یافته و شاهد توسعه اشتغال‌زایی در کشور باشیم.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد 600 تا 700 هزار شغل

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغل

مطابق اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این که اشتغالزایی در کشور برای ...