خانه » اخبار جهان » بیانیه مشترک ایران و روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک
بیانیه مشترک ایران و روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک
بیانیه مشترک ایران و روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک

بیانیه مشترک ایران و روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک

روسای جمهور دو کشور ایران و روسیه در بیانیه‌ای اعلام نمودند تمام تلاش‌های خود را برای تمدید توافق اوپک و کاهش تولید نفت و تثبیت قیمت در بازارهای جهانی به کار خواهند گرفت.

به گزارش رویترز، پوتین و روحانی در بیانیه مشترکی اعلام داشتند تمام تلاش‌های خود را برای تمدید توافق اوپک به کار خواهند گرفت تا قیمت در بازارهای جهانی متعادل گردد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، کشورهای اوپک و غیراوپک در ماه دسامبر به توافق کاهش تولید نفت دست یافتند که براساس آن از ابتدای سال جدید میلادی به مدت ۶ ماه تولید نفت این کشورها روزانه به مقدار ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش یافت.

برخی از کشورهای تولید کننده برای تمدید توافق اوپک رایزنی‌ داشتند اما هنوز نتیجه قطعی این بحث ها مشخص نشده است. روز گذشته زنگنه وزیر نفت ایران در مسکو به خبرنگاران اعلام کرده بود احتمال تمدید توافق اوپک وجود دارد اما همه چیز باید از اول مورد بررسی قرار گیرد.

ایران در توافق اخیر اوپک تولیدکنندگان نفت را متقاعد کرده است که تولید نفت خود را به صورت تدریجی افزایش دهند تا به مرحله تولید قبل از تحریم‌ها دست یابند.

مفاد بیانیه مشترک ایران و روسیه

در بیانیه مشترک روسای جمهور ایران و روسیه تاکید شده است که روسیه و  ایران به همکاری‌های خود برای کاهش عرضه جهانی نفت به منظور پایداری قیمت و نیز اطمینان‌دهی به رشد اقتصادی پایدار ادامه می دهند.

همچنین براساس این گزارش روسای جمهور ایران و روسیه در کاخ کرملین ملاقات داشتند و در زمینه‌های مختلفی نظیر بحران سوریه بحث و گفتگو داشتند.

بر اساس این گزارش روسیه هم در توافق اخیر اوپک به کاهش تولید نفت به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز در ۶ ماهه نخست امسال تعهد داده است.

زنگنه روز گذشته به خبرنگاران اعلام کرده بود که وقت آن رسیده تا میزان عمل به تعهدات تولیدکنندگان نفت در توافق اوپک نیز مورد بررسی قرار گیرد و این باید با مذاکرات مستقیم پیگیری شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...