خانه » بازرگانی » کاهش تورم در مورد کالاهای مورد نیاز مردم اتفاق نیفتاده است
کاهش تورم در مورد کالاهای مورد نیاز مردم اتفاق نیفتاده است
کاهش تورم در مورد کالاهای مورد نیاز مردم اتفاق نیفتاده است

کاهش تورم در مورد کالاهای مورد نیاز مردم اتفاق نیفتاده است

بنا بر اظهارات عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران دولت در مهار گرانی موفق نبوده و کاهش تورم در مورد کالاهای مورد نیاز مردم اتفاق نیفتاده و تورم در مرز ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، اسدالله عسگراولادی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پسخ به این سوال که عملکرد تجاری دولت در ۴ سال گذشته را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان داشت: بزرگترین توفیق دولت تدبیر و امید طی این مدت موفقیت در برجام بود، اما این موفقیت به دلیل آنکه روابط بانکی آنگونه که می‌خواستیم رقم نخورد کامل نشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه با برخی کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی مثل چین و کره نقل و انتقالات بانکی در حال انجام است، ادامه داد: اما همچنان برخی مشکلات در این زمینه باقی است.

وی با بیان اینکه تجارت ما در زمان تحریم‌ها حالت عادی داشت اما با مشکل نقل و انتقال پول همراه بود، تصریح کرد: با توجه به نقل و انتقال پول از طریق واسطه‌ها، تجارت در این زمان برای بازرگانان هزینه‌های زیادی داشت اما علیرغم این موضوعات شرایط طی شد.

عدم کاهش تورم در مورد کالاهای ضروری

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه تجارت در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد داشت، خاطرنشان کرد: این رشد در بخش صادرات مواد پتروشیمی و میعانات گازی ۳۰ درصد و در بخش صادرات کالاهای غیرنفتی سنتی فقط ۳ درصد بود.

عسگر‌اولادی با اشاره به اینکه تورم در بخش کالاهای مصرفی و ضروری مردم کم نشده است، توضیح داد: با توجه به میزان تولید نفت و خودرو تورم به ۸ درصد کاهش یافته است اما کاهش تورم را در مورد گرانی کالاهای مورد نیاز مردم قبول ندارم و در مرز ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران افزون کزد: در بخش‌ کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم از جمله آب، برق، گاز، تلفن بنزین، شیر، پنیر و … دولت موفق نشد گرانی را مهار کند و قیمت این کالاها در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ گران شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در ۱۲ ماه منتهی به مهرماه

نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در ۱۲ ماه منتهی به مهرماه

نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در ۱۲ ماه منتهی به مهرماه، برای کل ...