خانه » اخبار جهان » کاهش ارزش دلار و قیمت جهانی طلا به دنبال تردید از برنامه های ترامپ
کاهش ارزش دلار و قیمت جهانی طلا به دنبال تردید از برنامه های ترامپ
کاهش ارزش دلار و قیمت جهانی طلا به دنبال تردید از برنامه های ترامپ

کاهش ارزش دلار و قیمت جهانی طلا به دنبال تردید از برنامه های ترامپ

متعاقب شک و تردیدهای بین المللی درباره اجرای موفقیت آمیز برنامه های اقتصادی و مالی دولت ترامپ، ارزش دلار با کاهش و قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، دولت ترامپ در جلب حمایت نمایندگان کنگره برای تصویب اصلاحیه قانون بهداشت و سلامت موجب شده است تا بسیاری از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به توانایی کاخ سفید برای اجرای برنامه های اقتصادی و مالی اش با شک و تردید روبرو شوند.

مطابق این گزارش، شک و تردیدهای بین المللی درباره اجرای موفقیت آمیز برنامه های اقتصادی و مالی دولت ترامپ موجب شده است تا ارزش دلار با کاهش و قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو شود.

کاهش ارزش دلار و قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با ۰.۸ درصد افزایش روبرو شد و به بیش از ۱۲۵۶ دلار رسیده است که این بالاترین رقم در یک ماه  اخیر به شمار می رود.

کنگره آمریکا روز جمعه با درخواست دولت ترامپ برای تجدیدنظر در برنامه بهداشت و سلامت اوباما موسوم به اوباماکر مخالفت کرده است. این در حالی است که ترامپ در رقابت های انتخاباتی یکی از برنامه ها و اولویت های مهم خود را تغییر این قانون اعلام کرده بود.

این مساله پایبندی ترامپ به اجرای سایر وعده های انتخاباتی از جمله کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های زیرساختی در اقتصاد را نیز با چالش جدی  روبرو خواهد کرد.

ویلیام دادلی یکی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز از افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده حمایت کرده و این اقدام را با توجه به افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد آمریکا ضروری دانسته است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که میزان سفارشات کالاهای سرمایه ای در آمریکا طی ماه فوریه با کاهش روبرو شده ولی میزان تقاضا برای کالاهای بادوام و ماشین آلات با افزایش همراه بوده است.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی در حالی ادامه ...