خانه » بازرگانی » افزایش ۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور طی سال گذشته
افزایش 40 درصدی تولید خودرو در کشور طی سال گذشته
افزایش ۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور طی سال گذشته

افزایش ۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور طی سال گذشته

طبق اعلام دبیر انجمن خودروسازان تولید خودرو در سال ۹۵ افزایش ۴۰ درصدی داشته است وی همچنین اظهار داشت: رونق صنعت خودرو موجب رشد بیش از ۵۰ صنعت دیگر در کشور می شود.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران، احمد نعمت بخش با بیان افزایش ۴۰ درصدی تولید خودرو در سال ۹۵، بیان داشت: سال گذشته افزایش تولید در صنعت خودرو به قطعه سازان تسری پیدا کرد و منجر به رونق در این گروه شد و حتی در فولاد مبارکه اصفهان نیز افزایش تولید و بازدهی رقم خورد.

وی با بیان اینکه شورای رقابت از ابتدای سال گذشته در قیمت گذاری خودروهایی با قیمت بیش از ۴۰ میلیون تومان ورود کرده است، خاطرنشان کرد: عدم دخالت در قیمت گذاری سایر خودروها  اقدامی پسندیده است البته هیچ کشوری برای خودروسازان تعیین قیمت نمی کند و این انتظار می رود که در کشور ما نیز نگاه حمایتی به این صنعت اثر گذار در نرخ رشد اقتصادی، بیشتر و چشمگیرتر باشد.

رونق در تولید خودرو

این کارشناس صنعت خودرو درباره سیاست عدم افزایش قیمت در شرایط تورمی کشور تصریح کرد: تورم همچنان وجود دارد البته بدون شک کاهش پیدا کرده است اما اگر ورودی این صنعت آزاد باشد، خروجی نیز باید به همین میزان آزاد شود.

دبیر انجمن خودروسازان در رابطه با چگونگی رونق کسب و کار صنعت خودروی کشور توضیح داد: سال ۹۴ با اعطای وام به خریداران، صنعت خودروی کشور رونق گرفت به طوریکه در سال ۹۵ رشد تولیدات این صنعت مشهود بود، بنابراین به نظر می رسد این گونه سیاست ها و اقدامات حمایتی از مصرف کنندگان بهترین راه حل برای خروج از رکود و زمینه ساز رونق غیر تورمی باشد.

وی در انتها افزون کرد: چنانچه شورای اقتصاد انحصار صنعت خودو را لغو کند تا نیازی به قیمت گذاری از سوی شورای رقابت نباشد بخش عمده ای از مشکلات صنعت خودرو حل می شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

هجمه واردات قطعات و محصولات یدکی از کشورهای خارجی

هجمه واردات قطعات و محصولات یدکی از کشورهای خارجی

در شرایطی که در بسیاری از عرصه ها، ظرفیت افزایش ضریب تولید، وجود دارد ، ...