خانه » بازرگانی » حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته
حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته
حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته

حمایت از تولید داخلی در گرو مبارزه با قاچاق سازمان یافته

بنا بر اظهارات نماینده قم در مجلس، اگر بناست به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی بها دهیم، یکی از اقدامات اساسی مبارزه با قاچاق های سازماندهی‌شده است؛ مبارزه با قاچاق نیازمند اراده دولت است، اما متأسفانه دولت برای مبارزه با قاچاق کالا اراده‌ای ندارد، ما نمی‌گوییم با کولبرها برخورد شود، ما می‌گوییم با قاچاق‌های سازماندهی‌شده مبارزه شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل ازافکارنیوز، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم وعضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در سال جدید، بیان داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به روحیه جهادی وانقلابی دارد.

وی ادامه داد: آنچه که مشخص است اینکه متأسفانه تا به امروز نه در بحث فرهنگ‌سازی برای اقتصاد مقاومتی اقدام مناسبی صورت گرفته و نه در حمایت‌های عملی از بخش‌های مختلفی که می‌توانند اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند به ویژه بخش خصوصی.

مبارزه با قاچاق نیازمند اراده دولت

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه توضیح داد: کاری که باید برای حمایت از تولید داخلی انجام دهیم موضوع حمایت از کالای ایرانی و مصرف کالای ایرانی است، این موضوع هم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا مردم باور کنند که کالای ایرانی از مزیت نسبی نسبت به کالای خارجی برخوردار است.

امیرآبادی با بیان اینکه هم دولت و هم رسانه‌ها باید روی موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی کار کنند، خاطرنشان کرد: دولت باید هزینه‌های تولید محصول ایرانی مانند مالیات، گمرک، بیمه‌ها و سود بانکی را کاهش دهد، باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی اقدام انقلابی انجام شود.

وی افزون کرد: تولیدکننده داخلی نمی‌تواند نرخ‌های بالای سود بانکی امروزی را پرداخت کند، او مشکل نقدینگی دارد، نمی‌تواند شاهد قوانین خلق‌الساعه باشد.

نماینده قم در مجلس تصریح کرد: اگر بناست به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی بها دهیم، یکی از اقدامات اساسی مبارزه با قاچاق‌های سازماندهی‌شده است، مبارزه با قاچاق نیازمند اراده دولت است، اما متأسفانه دولت برای مبارزه با قاچاق کالا اراده‌ای ندارد، ما نمی‌گوییم با کولبرها برخورد شود، ما می‌گوییم با قاچاق‌های سازماندهی‌شده مبارزه شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

هجمه واردات قطعات و محصولات یدکی از کشورهای خارجی

هجمه واردات قطعات و محصولات یدکی از کشورهای خارجی

در شرایطی که در بسیاری از عرصه ها، ظرفیت افزایش ضریب تولید، وجود دارد ، ...