خانه » اخبار جهان » پورشه از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی ایجاد می کند
پورشه از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی ایجاد می کند
پورشه از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی ایجاد می کند

پورشه از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی ایجاد می کند

پورشه به طور متوسط از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی ایجاد می کند که این رقم نسبت به سایر خودروسازان دیگر مبلغ بیشتر می باشد.

به گزارش بلومبرگ، فرقی نمی کند یک خودروساز در ساخت محصول خود از چه شیوه‌ای اقدام به کاهش قیمت کند در هر صورت اتومبیل همچنان یک گزینه گران قیمت به حسا می آید اما این به معنی کسب سود سرشار برای تمامی خودروسازان نمی باشد البته به جز پورشه. این خودروساز آلمانی سود بالایی از ساخت و فروش خودروهای خود به دست می آورد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، فروش ۲۳۸ هزار دستگاه در سال گذشته و کسب ۳.۹ میلیارد یورو ( ۴.۱ میلیارد دلار) سود که در نهایت متوسط سود پورشه برای هر خودروی فروخته شده ۱۷۲۵۰ دلار می باشد.

پورشه تقریباً می تواند به ازای فروش هر خودروی خود یک فولکس واگن جتا خریداری کند. اگر پورشه تصمیم به انجام چنین کاری بگیرد، می‌تواند تنها با سود عملیاتی خود ۲۳۸ هزار دستگاه جتا در سال خریداری نماید.

خرید فولکس واگن توسط پروشه

البته این رقم به‌طور میانگین محاسبه شده از این رو ممکن است سود برخی از مدل‌ها نظیر پانامرا توربو S هیبریدی یا پورشه ۹۱۱ توربوی روباز مبلغ خیلی بیشتری باشد.

برای مثال قیمت این دو مدل تقریباً نسبت به قیمت مدل پایه آن‌ها دو برابر بوده و به ۲۰۰ هزار دلار نیز می رسند؛ اما حتی همین قیمت نسبت به اکثر رقبا نیز بالاتر است.

این ارقام نسبت به خودروی مرسدس بنز GLA یا CLA یا مدل پایه‌ی بی ام و سری ۲ یا حتی سری ۳، ۳۳ هزار دلار بیشتر می باشد. به این قیمت می‌توان هزینه‌ی بالای آپشن‌های پورشه را نیز اضافه کرد که قیمت خودرو را بالاتر می برد.

جای هیچ تعجبی نیست که پورشه با داشتن این حاشیه سود بالا، در آینده‌ی نزدیک پول کافی برای خرید تمامی گروه فولکس واگن را داشته باشد؛ شرکتی که در حال حاضر بزرگترین برند خودروساز دنیا محسوب می گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه

شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه

بنا به اظهارات منابع آگاه، دومینوی تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی در راه است و اگر ...