خانه » بازرگانی » عدم پذیرفتن جواز کسب صنفی جهت پرداخت وام توسط بانک
عدم پذیرفتن جواز کسب صنفی جهت پرداخت وام توسط بانک
عدم پذیرفتن جواز کسب صنفی جهت پرداخت وام توسط بانک

عدم پذیرفتن جواز کسب صنفی جهت پرداخت وام توسط بانک

سعید حیاتی رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی، بیان داشت: فعالان اقتصادی بعد از گذراندن مراحل مختلف موفق به دریافت جواز کسب صنفی می‌شوند، اما بانک‌ها این مدرک معتبر را برای پرداخت وام کافی نمی‌دانند.

سعید حیاتی، رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی در خصوص وضعیت تولید چرم و سایر محصولات مرتبط با این صنف افزود: کارخانه های تولید چرم به دو دلیل عمده در اسفند ماه به حالت نیمه تعطیل درآمدند اولین دلیل همکاری نداشتن گمرکات کشور با تولیدکننده ها و دلیل دوم همکاری نداشتن بانک ها با اصناف در خصوص تامین مالی واحدهای تولیدی بوده است.

وی در ادامه بیان نمود: طی سال گذشته به خصوص فصل زمستان به دلیل وجود ناهماهنگی میان بخش های مختلف اداری و اجرایی، کالاهای مورد نیاز تولید چرم در گمرک کشور بیش از سه ماه معطل شده و همین موضوع سبب عدم توانایی بسیاری از واحدهای تولیدی چرم در روانه کردن محصولات خود به بازار آخر سال گردید.

کافی ندانستن جواز کسب صنفی برای پرداخت وام

رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی همچنین گفت: عدم همکاری بانک ها با اصناف سابقه طولانی تری داشته و دامنه اثر آن طولانی تر و متنوع تر می باشد. در وهله اول برخی بانک ها با پرداخت سودهای غیرقانونی به مشتریان خود تعداد زیادی از سرمایه گذاران داخلی را به سمت خود جذب می کنند و همین موضوع باعث کم شدن رغبت سرمایه گذاری در بازار تولید چرم شده است، چرا که سود دهی در تولید چرم در مدت طولانی تری امکان پذیر بوده و قابل رقابت با سودهای پرداختی کذایی بانک ها نمی باشد.

رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی ادامه داد: دیگر عاملی که باعث ایجاد اختلال در سیستم تولیدی توسط بانک ها گردیده عدم همکاری آنها در پرداخت وام مورد نیاز این واحدها می باشد. در حالی که واحدهای صنفی برای دریافت جواز کسب مراحل مختلفی را سپری می کنند و در اتحادیه های مربوط به خود شناخته شده می باشند، بانک ها در سیستم خود جواز کسب را فاقد اعتبار کافی دانسته و همین موضوع باعث می شود که یک واحد صنفی در تامین وثیقه بانکی با مشکل مواجه گردد.

حیاتی در انتها با اشاره به اینکه چک برگشتی دیگر معضل تولید کنندگان و اصناف است، اظهار داشت: در بازار خریداران و فروشندگان به اعتبار نام یک بانک چک را می پذیرند اما هنوز سیستم بانکی پشتوانه محکمی برای چک ایجاد نکرده است و هنگامی که حساب مشتری فاقد موجودی کافی می باشد یک زنجیره ای از تولیدکننده ها، عرضه کننده ها و حتی مصرف کننده ها متضرر می شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پایان راه عدم رعایت نرخ سود بانکی کاهش چرخه تولید داخلی است

پایان راه عدم رعایت نرخ سود بانکی کاهش چرخه تولید داخلی است

پایان بازی عدم رعایت نرخ سود بانکی در نهایت منجر به کاهش چرخه تولید داخلی ...