خانه » اخبار جهان » رشد ۲۴ سنتی قیمت نفت برنت علیرغم نگرانی مازاد عرضه در بازار
رشد 24 سنتی قیمت نفت برنت علیرغم نگرانی مازاد عرضه در بازار
رشد ۲۴ سنتی قیمت نفت برنت علیرغم نگرانی مازاد عرضه در بازار

رشد ۲۴ سنتی قیمت نفت برنت علیرغم نگرانی مازاد عرضه در بازار

در پایان معاملات دیروز، قیمت نفت برنت با ۲۴ سنت رشد به ۵۰ دلار و ۸۰ سنت رسید، این در حالی است که در مجموع معاملات هفتگی افتی ۱.۸ درصدی را شاهد بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، علیرغم اینکه قیمت نفت روز جمعه با افزایش همراه بود، اما به دلیل نگرانی ها در مورد مازاد عرضه در بازار در مجموع معاملات هفتگی کاهش یافت.

مطابق این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۲۷ سنت افزایش به ۴۷ دلار و ۹۷ سنت رسید، اما در طی یک هفته گذشته افتی نیم درصدی داشت. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز ۲۴ سنت رشد داشت و به ۵۰ دلار و ۸۰ سنت رسید، اما در مجموع معاملات هفتگی افتی ۱٫۸ درصدی را شاهد بود.

تغییرات قیمت نفت برنت

قیمت نفت در طی بیش از دو هفته اخیر و پس ازانتشار چند گزارش متوالی از افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا روندی نزولی را به خود گرفته است.

روز پنجشنبه، یک مقام وزارت انرژی عربستان اعلام کرد: صادرات نفت این کشور به آمریکا در ماه مارس حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه فوریه کاهش خواهد داشت و این میزان صادرات در طی چند ماه آینده ثابت باقی خواهد ماند.

این مقام سعودی اضافه کرد، این کاهش که در راستای توافق کاهش تولید اوپک است، می تواند به کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا که در هفته گذشته به رقم بی سابقه ۵۳۳ میلیون بشکه رسید کمک کند. بخشی از این افزایش ذخایر ناشی از کاهش فصلی فعالیت پالایشگاه ها در آمریکاست.

اندرو لیپو رئیس موسسه لیپو اویل اسوشیتس در هیوستون آمریکا گفت: ما همچنان در آمریکا شاهد ارقام بی سابقه میزان ذخایر نفت خام هستیم… با توجه به کاهش قیمت های اخیر میزانی از پیش خریدها را شاهد هستیم.

با این حال، میزان صادرات نفت عربستان به سایر بازارها و به ویژه آسیا، به رغم توافق کاهش تولید همچنان بالا باقی مانده است. تجار می گویند، اگر توافق کاهش تولید اوپک تمدید نشود یا کاهش های بیشتری در میزان عرضه اتفاق نیافتد، قیمت نفت در معرض ریسک کاهش بیشتر قرار دارد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر نشانه‌های تحکیم تدریجی بازار

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر نشانه‌های تحکیم تدریجی بازار

روز چهارشنبه تحت تاثیر نشانه‌های تحکیم تدریجی بازار پس از سال‌ها اشباع عرضه، افزایش قیمت ...