خانه » سایر » تورم زیر ۸ درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد
تورم زیر 8 درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد
تورم زیر ۸ درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد

تورم زیر ۸ درصد به عنوان یک معجزه اقتصادی می باشد

حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری اعلام داشت: نرخ تورم در سال پایانی دولت تدبیر و امید به زیر ۸ درصد رسیده است که این رویداد یک معجزه اقتصادی به شمار می‌رود.

حجت الاسلام مجید انصاری در نشست شورای اداری هرمزگان و نخبگان استان ادامه داد: مهمترین دستاوردهای دولت در عرصه سیاست داخلی بازگرداندن آرامش و ثبات به فضای کسب و کار و تولید بوده و دولت یازدهم توانسته است آرامش وامید سیاسی را در کشور گسترده تر نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی بیان کرد: دولت توانسته است با عقلانیت و تدبیر، تورم افسار گسیخته ۴۴ درصدی را به خوب کاهش دهد. رشد منفی ۶ و هشت دهم درصدی با فعالیت شبانه روزی دولت به مثبت ۴ رسیده است که نشان از رشد ۱۰ درصدی در اقتصاد کشور دارد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری همچنین اظهار داشت: رکود مشکل دیگر اقتصاد کشور بوده که دولت با برنامه ریزی صحیح و پرداختن به سیاست های اقتصاد مقاومتی برای رفع آن تلاش‌های زیادی کرده و توانسته است موفقیت های بزرگی در این زمینه کسب نماید.

انصاری ادامه داد: برجام سند محکم حقوقی و سند افتخاری برای ملت ایران بوده است که پس از ملی شدن صنعت نفت کاری به این اهمیت انجام نگرفته بود. با امضای این سند حقوقی بین المللی هرچند مشکلاتی در برخی زمینه ها به وجود آمد ولی بسیاری از تحریم های مرتبط با موضوع هسته ای از میان برداشته شد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری بیان کرد: آمریکا به عنوان دشمن نظام اسلامی ایران سنگ اندازی و بدعهدی های خود را همچنان ادامه می دهد.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اشتیاق بالای اروپاییان برای سرمایه گذاری در ایران، اظهار کرد: دو شرکت بزرگ هواپیماسازی در دنیا بدون تضمین های دولت، اقدام به فروش هواپیما به روش اجاره به شرط تملیک کرده اند و هیچ مبلغی برای خرید هواپیما پرداخت نکرده ایم. ایرانی ها سالانه چهار میلیارد دلار به جیب شرکت های هواپیمایی ترکیه و قطر واریز می کنند که با بخشی از این پول ها می توان هزینه خرید هواپیماها را تامین کرد.

تورم و تامین هزینه های پروژه های عمرانی

حجت الاسلام انصاری در ادامه ضمن اشاره به مشکل دولت درتامین هزینه های مورد نیاز برای اجرای پروژه های عمرانی، خاطر نشان کرد: هزینه های جاری کشور در سال ۸۴ بیست و سه هزار میلیارد تومان بوده که این هزینه ها در سال ۹۲ به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. دولت توانسته است بدون اتکا به بودجه و با بهره گیری از سرمایه گذاران قدم های بزرگی در زمینه راه، راه آهن و فرودگاه ها در کشور بردارد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری همچنین بیان داشت: بدهی بانک مسکن به دلیل تسهیلات مسکن مهر به بانک مرکزی، بدهی های وزارت نیرو ، بدهی های سنگین وازرت راه و شهرسازی به پیمانکاران تنها قسمتی از مشکلات دولت در زمان تحویل گرفتن سُکان اداره کشور بوده است.

وی در ادامه افزود: هشت سال دولت نهم و دهم به دلیل اقدامات خوبی که در دولت‌های سازندگی و اصلاحات برای اقتصاد کشور صورت گرفته بود توانست با برنامه ریزی صحیح و عقلانیت در اجرای برنامه ها و نیز در اختیار داشتن درآمدهای افسانه ای نفت تبدیل به دوره طلایی اقتصادی کشور شود. البته در آن دولت نیز کارهایی برای اقتصاد کشور صورت پذیرفت که بهتر بود با تدبیر همراه باشد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در پایان سخنان خود به قانون اداره مناطق آزاد کشور اشاره و بیان داشت: هفته گذشته این قانون امضا و به هیات دولت ارسال گردید. برای این منظور نظرهای کارشناسی دستگاه های مختلف جمع آوری شده است و اطلاع رسانی بیشتر در آینده صورت می پذیرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سه پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای کمک به متقاضیان مسکن

سه پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای کمک به متقاضیان مسکن

طبق اظهارات مشاور وزیر راه و شهرسازی، وزارتخانه به منظور کمک به متقاضیان مسکن ، ...